„Maždaug virš šimto tūkstančių šiai dienai“, – pirmadienį interviu Lietuvos radijui į klausimą, kiek vartotojų jau atsisiuntė galimybių pasą, atsakė D. Vilytė.
Galimybių pasas pradėjo veikti nuo pirmadienio. Jis suteikia daugiau laisvių paskiepytiems, persirgusiems ar COVID-19 testą atlikusiems žmonėms: lankytis maitinimo įstaigų viduje, dalyvauti renginiuose, grįžti į fizines darbo vietas.
Registrų centro atstovė teigė, kad prisijungimo trukdžių leidus parsisiųsti pasą nebuvo fiksuota, o svetainė sąmoningai aktyvuota savaitgalį, kad būtų mažesnė sistemos apkrova.
„Prisijungimo sutrikimų nestebėjome, sąmoningai buvo pasirinktas savaitgalis, kad nebūtų didelio sistemos apkrovimo, taip pat žinojome, kad 35+ amžiaus grupė pradeda vakcinuotis nuo pirmadienio, tai sąmoningai buvo pasirinktas šis savaitgalis, kad žmonės galėtų pasitikrinti duomenis, ar viskas veikia“, – kalbėjo D. Vilytė.
Persirgusieji galimybių pasą gali gauti tuo atveju, jei nuo ligos nustatymo dienos praėjo mažiau nei 180 dienų, o susirgimas patvirtintas PGR ar antigeno testo rezultatu.
Paskiepyti žmonės tokį dokumentą gali turėti praėjus savaitei po „Pfizer“, „Moderna“ vakcinos antrosios dozės suleidimo ar praėjus keturioms savaitėms po „Johnson & Johnson“ (ja skiepijama tik viena doze), „AstraZeneca“ vakcinos pirmosios dozės suleidimo (pastaruoju atveju būtinas antrasis skiepas, praėjus ne ilgiau nei 12 savaičių po pirmosios dozės).
Besitiriantys žmonės galimybių pasu galės naudotis parą, skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento.
Galimybių pasas be papildomo testavimo taip pat bus išduodamas vaikams iki 16 metų.
Galimybių pasas prieinamas interneto svetainėje gpasas.lt. Norint jį gauti, reikia patvirtinti tapatybę per Elektroninius valdžios vartus. Tuomet suformuotą QR kodą bus galima atsisiųsti ir atsispausdinti arba išsisaugoti telefone.