Kaip pirmadienį pranešė Generalinė prokuratūra, 30-metis vilnietis P. D. kaltinamas dokumentų klastojimu ir disponavimu jais, neteisėta juridinio asmens veikla ir apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu.
Du kartus teistas 47-erių Šakių rajono gyventojas G. V. kaltinamas neteisingų duomenų apie bendrovės finansinę veiklą pateikimu, taip pat dokumentų klastojimu ir apgaulingu finansinės apskaitos tvarkymu.
Prokuratūros duomenimis, nuo 2017 metų gegužės iki 2018 metų kovo vilnietis veikė pagal schemą, kuria fiktyvių įmonių vardu pirkta mėsos produkcija iš Lenkijos.
Per minėtą laikotarpį, pasinaudojant kaltinamųjų įmonėmis, pagal 487 sąskaitas faktūras iš Lenkijos pirkta produkcijos už daugiau kaip 807 tūkst. eurų.
Dėl to į valstybės biudžetą išvengta sumokėti daugiau kaip 150 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, P. D. buvo faktinis dviejų bendrovių vadovas, tačiau, klastodamas dokumentus, įmonių direktoriais ir akcininkais skirdavo vis kitus asmenis. Viena įmonė realiai jokios veiklos nevykdė, o kita užsiėmė statybos darbais.
Tyrimo metu nustatyta, kad mėsą pirko ir už ją pagal pateiktas sąskaitas faktūras Lenkijos įmonėms atsiskaitė kaltinamasis G. V., kuris buvo dar vienos uždarosios akcinės bendrovės, užsiimančios prekyba mėsa, vadovas.
G. V. naudojo fiktyvios, veiklą imituojančios įmonės antspaudą, fiktyvių direktorių parašus ir pasirašydavo sąskaitas faktūras, kuriose buvo įrašytos faktiškai neįvykusios ūkinės operacijos.
Prokuratūros duomenimis, nusikaltimams nuslėpti naudotos įmonės realiai mėsos nepirko, tik sudarė sąlygas kitai bendrovei įsigytą produkciją parduoti Lietuvoje be apskaitos dokumentų, išvengiant pridėtinės vertės mokesčio.
Taip pirkėjams siūlyta patraukli, mažesnė nei rinkoje vyraujanti mėsos pardavimo kaina.
Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokurorė Renata Vilčinskaitė, tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.