101 parlamentaras balsavo už panaikinimą, prieš balsavusių ir susilaikiusių nebuvo. Politikas nuo šiol gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.
Taigi R. Žemaitaičio likimas šiuo metu yra ant kortos, mat dabar jam belieka laukti teismo sprendimų.
Tačiau spėlioti, kas laukia partijos ir R. Žemaitaitį palaikančių rinkėjų, politologo teigimu, dar anksti.
„Koks teismo sprendimas bebūtų, tikriausiai bus skundžiamas arba prokuratūros, arba pačio Žemaitaičio, tai iki įsiteisėjimo dar yra ilgas kelias. Kitas klausimas, koks bus tas sprendimas, netgi pripažinus kaltu, nebūtinai bausmė bus tokia, dėl kurios jis negalėtų eiti Seimo nario pareigų“, – teigė I. Kalpokas.
Vis dėlto paklaustas apie tai, jog, kitų partijų politikams vienbalsiai nutarus panaikinti R. Žemaitaičio neliečiamybę, visuomenėje jo ir partijos reitingai tik kyla, paaiškino, kas tokį skirtumą nulemia.
„Žemaitaitis yra tapęs simboliu ar vėliava tiem, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių yra nepatenkinti tuo, kas iki šiol vyko valstybė ir kurie galbūt ilgisi tokios, pavadinkime, nesušukuotos ir nebūtinai labai gražios, ar nelabai mandagios politikos. Dėl to kaltinimai, dėl kurių panaikinta neliečiamybė, yra patvirtinimas, kad čia yra visai kitoks politikas, kuris nesilaiko įprastų standartų“, – paaiškino politologas.
Nepaisant to, I. Kalpoko manymu, daliai rinkėjų kaltinimai tiesiog nerūpi.
Tačiau jo nenustebino, kad savo kalboje Seimo posėdžio metu R. Žemaitaitis ieškojo kitų kaltininkų, pasisakiusių neigiamai, bet nesulaukusių tiek dėmesio, kiek sulaukė jis.
„Priešų konstravimas padeda nuleisti garą ir tai prisidėda prie paties Žemaitaičio sėkmės“, – kodėl tokia retorika politikui palanki, užsiminė politologas.
R. Žemaitaitis sutikęs, kad dėl jo imuniteto naikinimo būtų sprendžiama supaprastinta tvarka, nesutiko su prokurorų kaltinimais.
„Tai absoliučiai politinė byla, politinis susidorojimas“, – prieš balsavimą kalbėjo jis.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad generalinė prokurorė Nida Grunskienė pasirašė kreipimąsi į Seimą dėl R. Žemaitaičio neliečiamybės panaikinimo, vykdant lapkričio 18 d. Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria teismas buvo įpareigojęs atlikti šį veiksmą, siekiant, kad galima būtų tęsti baudžiamosios bylos nagrinėjimą.
Panaikinti politiko imunitetą buvo prašoma atsižvelgiant į tai, kad R. Žemaitaitis yra teisiamas dėl neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymo, taip pat dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams bei jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo.
Baudžiamosios bylos duomenimis, R. Žemaitaičiui kaltinimai grindžiami jo paties įrašais socialiniame tinkle „Facebook“. Būdamas praeitos kadencijos Seimo nariu, R. Žemaitaitis socialiniame tinkle komentuodamas žinią, kad Izraelio pajėgos nugriovė palestiniečių mokyklą, galimai niekino žydų tautybės asmenis, vartojo antisemitinius pasisakymus.