„Anksčiau girdavomės, kiek daug suorganizuodavome protestų. Dabar džiaugiamės, kad jų nereikia arba reikia minimaliai, nes diplomatija ir derybos, gebėjimas išsakyti ir išgirsti įgauna Lietuvoje socialinio dialogo kultūros pradmenis“, – penktadienį NPPSS įkūrimo 15-ųjų metinių minėjime kalbėjo NPPSS vadovas S. Džiautas.
Jis džiaugėsi, kad NPPSS šiuo metu sudaro apie 4 tūkst. narių.
Minėjime dalyvavęs vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas pasidžiaugė, kad pastaruosius dvejus metus pareigūnų darbo užmokesčiui pavyko skirti daugiau lėšų nei planuota anksčiau. Vis dėlto, jo įsitikinimu, pareigūnų darbo užmokesčio politika tebėra keistina.
„Mano nuomone, turėtų būti ne lygiava, o tam tikra diferenciacija. Jeigu tu dirbti vienoje apskrityje, kur yra mažesnis darbo krūvis, tai toje apskrityje, kur darbo krūviai dideli, darbo užmokestis tos pačios pareigybės pareigūno negali būti panašūs, jie turėtų skirtis, atsižvelgiant į darbo krūvį. Tą sistemą reikia lipdyti, kad ji būtų tvaresnė“, – dėstė V. Dmitrijevas.
Jo teigimu, šiuo metu žemiausioje grandyje dirbantis statutiniai pareigūnai vidutiniškai uždirba 1150-1200 eurų „į rankas“.
NPPSS įkūrimo minėjime taip pat dalyvavęs policijos generalinis komisaras Renatas Požėla apgailestavo, kad jam vadovaujant policijai, ne visus suplanuotus darbus pavyko atlikti.
„Išreiškiau savo nusivylimą, kad daugiau pakeitimų nepavyko nei pavyko. Ir matyt, norint kurti socialinį dialogą, statyti socialinį tiltą, būtina viena universali sąlyga – to turi norėti abi pusės. Jeigu vienas pusė to noriu nenuoširdžiai arba viena pusė leidžia sau nesilaikyti tam tikrų sutartį įsipareigojimų, socialinis tiltas nebus tvarus“, – kalbėjo R. Požėla.