„Pirmas akcentas, ką mes matome pagal praktiką, kad pirma indikacija mums turėtų būti ne atvejų skaičius, tačiau COVID-19 skaičius ligoninėse. Tai 250–300 COVID-19 ligonių ligoninės ir dar mažėjimo tendencija yra pirmas indikatorius, kad galėtume atsisakyti galimybių paso, kažkokių kitokių dalykų“, – Seime ketvirtadienį sakė A. Dulkys.
Tačiau, pasak ministro, svarbiausia, kad tuo pat metu neatsirastų naujų, pavojingesnių viruso atmainų.
„Trečias dalykas yra reanimacijų situacija. Jeigu turime galimybę į COVID-19 ligonius reaguoti lanksčiau, su reanimacijų lovomis yra prasčiau. Čia paprastai būna 10 proc. skirtumas – jeigu COVID-19 ligonių yra 800, tai galima nuspėti, kad 80 pacientų yra reanimacijoje“, – sakė A. Dulkys.
Galiausiai, svarbus rodiklis yra pasiskiepijimo mastas tarp rizikos grupių gyventojų.
„Tas mastas, suprantu, kad buvo manoma, kad ir 60 proc. užtektų, bet čia, kai turėjome be delta viruso. Dabar matytume, kad tas atstumas tarp 80–85 proc. pasiskiepijimo būtų labai svarbus“, – pažymėjo ministras.
1300 naujų atvejų
Praėjusią parą nustatyta 1300 naujų COVID-19 atvejų, mirė aštuoni žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Per praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 97 žmonės. Ankstesnę parą tokių buvo kiek daugiau – 108. 52 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Deguonis papildomai tiekiamas 727 žmonėms.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 61,3 proc. žmonių, tarp vyresnių nei 12 metų gyventojų paskiepyta 69,8 proc. žmonių.
14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau kyla ir pasiekė 434,1 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis siekia 5,8 procento ir, lyginant su ankstesne para, yra kiek sumažėjusi.