Atsakydamas į klausimą, ar antikūnų testo rezultatas galėtų prilygti trečiajai skiepo dozei, A. Dulkys užsiminė, kad, neatmetama galimybė, jog ateityje reikės dar vieno sustiprinančio skiepo.
„Antikūnų tyrimas turi 60 d. O trečia dozė reiškia, kad galiojimo terminas jums nebetaikomas. Nes kol kas turime situaciją, kad kurie jau pasiskiepijo sustiprinančia doze, jo galiojimo nėra. Nesakau, jei viskas užsitęstų, lygiai taip pat nebuvo aktualu galiojimo terminas pasiskiepijusiems pilna schema dviem dozėmis, bet gyvenimas juda į priekį.
Matome, kad po 4 mėnesių jau keičiasi apsauga, tai reikia reaguoti. Jei ekstremali situacija, pandemija užsitęstų, galbūt ateis tokia diena, kai reikės kalbėti apie galiojimo terminą ir po pastiprinančios dozės, bet šiandien dėl to neturime jokių duomenų. Turime žinią, kad to kol kas užtenka“, – žurnalistams kalbėjo jis.
Paklaustas, ar yra svarstomi scenarijai, kad galbūt galimybių pasas apskritai būtų išduodamas tik žmonėms, kurie gavo sustiprinančiąją dozę, ministras teigė, kad šiame etape taip žiūrėti nereikėtų.
„Šiame etape mums svarbiausia, kokia situacija yra gydymo įstaigose ir noriu pasakyti, kad šiandien ji tebėra sudėtinga, bet pakankamai stabili. Situacija reanimacijose taip pat dauguma yra stabili, tad pati sistema veikia ir, tikėkimės, esame savo problemų kalno viršuje ir kad dabar bus tendencijos kitos“, – sakė A. Dulkys.
Visgi jis pridūrė, jog išvadoms ir situacijos tvarumui dar reikia savaitės dviejų tam, kad būtų galima įvertinti situaciją mokiniams grįžus po atostogų.
Vyriausybė trečiadienio posėdyje priėmė griežtesnes COVID-19 valdymo priemones, kurios įsigalios nuo gruodžio. Pakeista galimybių paso išdavimo tvarka, jį gaus vaikai nuo 12 metų amžiaus. Taip pat nustatyta, kuriems nesiskiepijusiems darbuotojams bus privalu apmokėti savo testus.
1915 naujų atvejų ir 19 mirčių
Praėjusią parą nustatyta 1915 naujų COVID-19 atvejų, mirė 19 žmonių, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
16 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai. Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė devyni vyresni nei 80-ies metų žmonės, penki priklausė 70–79, du – 90–99 metų grupėms. Taip pat mirė po vieną vyresnį nei 100, 60-ies ir 50-ies metų žmogų.
Pilnai paskiepyti buvo trys mirusieji, jie priklausė 70–79, 80–89 metų grupėms.
Iš 6,4 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyta buvo 414. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 12,2 tūkst. mirčių.
Praėjusią parą 2390 žmonių paskiepyta pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 10 tūkst. 902 žmonės.
154 COVID-19 ligoniai reanimacijose
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1747 COVID-19 sergantys pacientai – keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 154 iš jų – reanimacijoje.
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 185 žmonės – keliomis dešimtimis daugiau nei prieš parą.
92 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1454 žmonėms.
Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, karantinas galėtų būti įvestas COVID-19 pacientų skaičiui reanimacijose pasiekus apie 240.
Šalyje praėjusią parą atlikta 15,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 7,1 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 1188,3 atvejo – jis mažėja nuo praėjusios savaitės pradžios. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėja nuo praėjusios savaitės pradžios ir siekia 11,5 procento.