O. Rimanas pasakoja, kad sulaukia klientų prašymų surasti užsienyje dingusį žmogų, bet tokie atvejai nėra dažni.
„Kokie bebūtų geri privatūs detektyvai, vis dėlto policija turi daugiau galimybių, daugiau pajėgumų negu detektyvas ar jų grupė. Į mus dažniausiai kreipiasi, kai galbūt kažkas nepavyksta su policija arba žmonės netiki, kad ji viską padarė.
Jeigu šalis specifinė, kur korupcijos lygis didelis ir tu dar mokėsi policijai, tai nieko nebus. Tada artimieji ieško kontaktų, kad paraleliai dar patirtų privačiai“, – pasakoja privatus detektyvas.
O. Rimanas ir jo kolegos detektyvai priklauso tarptautinėms asociacijoms, todėl visame pasaulyje turi partnerių, kurie gali padėti paieškose užsienyje.
„Tai mus apdraudžia, kad nesusidurtume su sukčiais, tyrėjais, kurie nėra patikimi. Be abejo, į šalį neskrendame, nevažiuojame, kadangi yra teisinė, geografinė specifika ir taip toliau. Tada per tuos partnerius bandome kažką daryti“, – sako O. Rimanas.
Paskutinį kartą tokia paieška vyko, kai artimieji kreipėsi į privačius detektyvus, prašydami surasti Jungtinėje Karalystėje dingusį lietuvį.
„Jis ten kažkur gyveno, važinėjo. Nelabai buvo prisirišęs prie vienos vietos. Mes klientą (giminaitį) Londone suvedėme su savo partneriais Londone, kuriuos pažįstame“, – prisimena O. Rimanas.
Arabų šalys – specifinės
Užsienyje dingus Lietuvos piliečiui, Lietuvos policija dažnai bendradarbiauja ne tik su kitos šalies pareigūnais, bet ir ambasadomis. Jos gali padėti, jeigu reikia papildomos informacijos arba, pavyzdžiui, tos šalies policija dėl didelės korupcijos ar kitų priežasčių darbą atlieka atmestinai.
Tiesa, būna ir taip, kad ambasados negali arba nenori padėti.
„Žinau tokių atvejų, kai buvo, kad prisidėjo bent kažkokia konsultacija, bent pažadais, kad padarys, padės. Bet žinau, kad žmonės beldėsi ir į konsulinės įstaigos duris, o jie pasakė, kad čia ne mūsų kompetencija, kreipkitės į policiją ir tegul jie ieško“, – sako O. Rimanas.
„Tai priklauso nuo šalies, turbūt ir nuo darbuotojų, nuo jų supratimo, ką jie galėtų daryti, žmogiškumo ir t. t.“, – priduria jis.
Birželio 28 d. Dubajuje dingo šokėjas V. Širmas. Paklausus detektyvo, ką reikia žinoti apie šią šalį, O. Rimanas atsakė, kad jo detektyvų komandai dar neteko ieškoti JAE dingusių lietuvių, bet remiantis bendromis žiniomis, paieška tokioje šalyje kaip JAE gali prailgti.
„JAE, Turkija skiriasi, bet iš principo tai labai sudėtingos šalys, kadangi čia arabų pasaulis: savo tradicijos, savo darbo tempas. Kaip ir pietinės šalys, kur teko teikti paieškos ar kitas paslaugas. Jie ten niekur neskuba. Ten ir korupcijos lygis [aukštesnis]“, – kalba privatus detektyvas.
Būtina sužinoti kuo daugiau detalių
Pradedant asmens paiešką, svarbi kiekviena detalė, todėl ypač reikšminga informacija tų žmonių, kurie su dingusiuoju turėjo artimą ryšį.
„Kartais į mus kreipiasi dėl panašių dalykų. Pradedame aiškintis: o ką jūs žinote apie žmogaus gyvenimą – kuo jis užsiiminėjo, su kuo draugavo? Aktuali informacija narkotikai, kompanijos. Išeina taip, kad pusės faktų nežino“, – pasakoja O. Rimanas.
Anot privataus detektyvo, taip pat svarbios detalės, jeigu su žmogumi buvo bendrauta mobiliojo ryšio priemonėmis. Reikia patikrinti, ar telefonas išjungtas, ar įmanoma nustatyti jo buvimo vietą ir pan.
Būtina prisiminti ir papasakoti tyrėjams apie dingusiojo draugus, antrąsias puses ir kitus žmones, su kuriais žmogus bendravo.
Išsiaiškinti jo pomėgius, laiko praleidimo būdus, surinkti informaciją apie žmogaus socialinius tinklus: kiek juose buvo aktyvus, ką viešino ir pan.
Taip pat sužinoti, ar žmogus neturėjo skolų, ar neįgijo priešų, ar su kuo nors nekonfliktavo.
Surinkus kiek įmanoma daugiau informacijos, tikrinamos visos galimos versijos.
„Negali būti viena versija. Kaip ir kriminalistikoje – jei ties viena versija dirbsi, o bus kita ir tu ją praleisi, nieko nepadarysi“, – pabrėžia O. Rimanas.
Dubajuje dingęs šokėjas Vykintas Širmas rastas negyvas
Dubajuje birželio 28 d. vakarą dingo garsus šokėjas V. Širmas. Portalo lrytas.lt duomenimis, vyras buvo rastas negyvas.
„Tiek turime informacijos, kad rastas miręs. Daugiau informacijos kol kas neturime“, – patvirtino Policijos departamento atstovė Revita Janavičiūtė.
Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė BNS nurodė, kad komisariatą apie rastus V. Širmo palaikus informavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) Tarptautinių ryšių valdyba.
„Minėtas ieškomas asmuo buvo rastas negyvas ir daugiau detalių ar aplinkybių policijos pareigūnai negavo“, – sakė L. Banienė, negalėjusi įvardyti, kur būtent ir kada rasti palaikai.
Tauragės policijos atstovės duomenimis, mirties aplinkybes tirs JAE teisėsauga.
„(Tarptautinių ryšių valdyba – BNS) informavo, kad tos vietovės teisėsauga aiškinsis įvykio aplinkybes ir informuos Tauragės policiją“, – nurodė L. Banienė.
Jos žiniomis, deklaruota mirusiojo gyvenamoji vieta yra Tauragės miestas, nuolatinė – Vilnius, todėl Tauragės apskrities policijai buvo pranešta apie dingusio V. Širmo paiešką.
Nepatvirtintais duomenimis, šokėjas be gyvybės ženklų prieš kelias dienas rastas vieno JAE miesto bute.
Ryšys nutrūko birželio 28 d.
Apie tai, kad Dubajuje dingo žinomas šokėjas V. Širmas, pranešė jo sesuo Dovilė Širmaitė. Socialiniuose tinkluose mergina išplatino pagalbos šauksmą.
„Gal kas ką nors žinote. Praneškite man aš jo sesuo. Bet kreipkitės su konkrečia informacija. Ačiū už pagalbą“, – rašė ji.
Socialiniuose tinkluose moteris taip pat pasidalino ir dingusio šokėjo nuotrauka.
Įrašuose rašoma, kad dėl vyro dingimo informuota Dubajaus policija bei Lietuvos ambasada Dubajuje.
Naujienų portalui tv3.lt dingusio šokėjo sesuo Dovilė pranešė, kad paskutinį kartą su broliu bendravo birželio 28-ąją.
„Kreiptasi į Lietuvos ambasadą Dubajuje, Lietuvos policiją. Taip pat bandyta susisiekti su Dubajaus policija – ji nesuteikia jokios informacijos, sako, kad turiu kreiptis į ambasadą. Daugiau jokių naujienų neturiu“, – teigė ji.
Anot dingusiojo sesers, V. Širmas Dubajuje atostogavo.
Vykinto Širmo bičiulė Goda Stasiulaitytė prisiminė paskutinį jų pokalbį
Po žinios apie V. Širmo dingimą Dubajuje, jo bičiulė nuomonės formuotoja Goda Stasiulaitytė socialiniuose tinkluose pasidalijo trumpa žinute.
„Vykintai, maldauju atsirask gyvas ir sveikas! Turintys bet kokios informacijos, prašau susisiekite“, – socialiniame tinkle rašė ji.
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Goda, ši teigė, kad paskutinį kartą Vykintas jai rašė birželio 27-ąją. Mergina tikino, kad nieko keisto tąkart nepastebėjo.
„Jis buvo geros nuotaikos“, – pridūrė ji.
Pasidomėjus, koks įprastai yra Vykintas, mergina pridūrė: „Jis visada labai šiltas, mielas ir nuoširdus.“
Pagal informaciją socialiniuose tinkluose, liepos 7 d. Vykintas minėjo savo gimtadienį. Šiemet jam suėjo 28-eri.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
O dar tos orgijos, kur "manekenės" iš Europos šalių kviečiamos ir tuomet ten netik žaginamos, verčiamos santykiauti su gyvūnais, bet ir gamtiniai reikalai atliekami ant jų ir į jų burnas... Galop kurios ištveria ir laiku pabėga, grįžta su keliais tūkstančiais uždirbtais, atseit iš modelių fotosesijų ir sutraumuotom psichikom, o kurios paprieštarauja, tai po to randamos su sulaužytais kaulais. Kiek jau jų buvo per pastarus du metus, mažiausiai penkios? Ir tai tik skaičiuojant tas, apie kurias mūsų šalyje buvo skelbta.