„Sužalojimai rimti pjautinė kirstinė žaizda, yra lūžęs sparno kaulas ir nukirstos didžiosios plunksnos, šiek tiek įpjauta ir koja, bet jis vaikšto“, – TV3 sakė veterinarė Jūratė Paltarokė-Vilimė.
Jau visai leisgyvį paukštį atsitiktinai pelkėtame Cijūniškės miške prie keliuko Druskininkų apylinkėse aptiko vilniečių pora. Buvo matyti, kad ant nugaros gynybinėje pozoje gulintis galiūnas smarkiai nusikamavęs.
Neįprastą radinį vilniečiai iškart perdavė Varėnoje viešėjusio pažįstamo gamtininko Nerijaus Zableckio globai, o šis per bendrąjį pagalbos centrą nelaimėliui ir surado laukinių gyvūnų globos centrą.
„Kad jis gyvens šansų turim ar jis galės skraidyti spręsim tik po operacijos, matysim kai atsistato funkcijos sparno“, – kalbėjo veterinarė.
Sužaloto paukščio kančioms neabejingas gamtininkas spėjo, kad girių milžinas galėjo šitaip nukentėti nuo brakonierių. Kad paukštis nesusižalojo pats nustatė ir šviežią žaizdą rentgenu apžiūrėjusi panevėžietė veterinarė.
„Jis pats negalėjo susižaloti. Dvi žaizdos sukeltos smūginės traumos aštraus daikto. O tas aštrus daiktas gali būti ir pjūklas, ir spąstai“, – svarstė J. Paltarokė-Vilimė.
Operaciją planuojanti veterinarė viliasi, jei paukštis sugis, pasveikusį būtinai grąžins atgal į gamtą. Mat į geradarių rankas pakliuvęs nelaimėlis, kad ir sužalotas sparčiai taisosi. Reaguoja į apžiūras, lesalą.
Tai didžiausias Lietuvoje perintis plėšrūnas. Aptinkamas miškuose prie žuvingų telkinių. Tačiau net ir tokių didelių ir stiprių paukščių kaip jūrinis erelis gamtoje tyko nemažai pavojų. Ereliai neprisileidžia žmonių, ypač kai peri.
Kas sužalojo suaugusį paukštį šiuo metu aiškinasi gyvosios gamtos specialistai, jei paaiškėtų, kad tai brakonieriavimo atvejis ar piktybiškas miško kirtėjų elgesys už gamtai padarytą žalą gresia daugiau kaip 500 eurų bauda. Išsamiau – TV3 žinių reportaže: