Gautam apeliaciniam skundui nagrinėti Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriuje sudaryta trijų teisėjų – Aušros Bielskės (teisėjų kolegijos pirmininkė ir pranešėja), Audriaus Cinino ir Dariaus Prankos – kolegija. Paklausta apie teisėjų kolegijos sudėtį, N. Venckienės advokatė S. Žukauskienė teigė, jog abejonių kelia tiek teisėjo Audriaus Cinino, tiek teisėjos Aušros Bielskės pavardės.
„Netrukus išsiųsiu dokumentus į teismą dėl dviejų teisėjų nušalinimo. Jie abu anksčiau dalyvavo bylose, kur buvo nagrinėjama pedofilijos istorija. Sunku patikėti, kad N. Venckienės suėmimo klausimus spręsti paskirti būtent šie teisėjai“, – penktadienio rytą teigė S. Žukauskienė.
Advokatė pridūrė, kad dar vakar gavo dokumentus iš teismo, kuriuose informuojama, jog N. Venckienė šiandien nebus pristatyta į Vilniaus apygardos teismą: „Nei aš, nei N. Venckienė nedalyvausime šiose dienos posėdyje. Jis bet kuriuo atveju įvyks. Klausimas tik toks – ar kolegijos nariai priims sprendimą nusišalinti, ar ne?“
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad teisėjas A. Cininas prieš septynerius metus nagrinėjo taip vadinamą Kauno pedofilijos bylą. Ir priėmė sprendimą išteisinti po mirties Drąsiaus Kedžio dukters tvirkinimu kaltintą Andrių Ūsą. Šioje kolegijoje kartu dirbo ir Aušra Bielskė (tik tuo metu ji turėjo kitą pavardę – aut. past.).
Vilniaus apygardos teismo atstovė spaudai Lina Nemeikaitė tv3.lt patvirtino, kad šįryt sulaukta N. Venckienės advokatės rašto dėl dviejų teisėjų nušalinimo: „Per posėdį teisėjai spręs – nusišalinti ar ne. Jei bus priimtas sprendimas nusišalinti, tada bus padaryta pertrauka, o per ją sudaryta nauja teisėjų kolegija.“
Už ką bus teisiama?
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad N. Venckienei pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.
Generalinė prokuratūra jau anksčiau patvirtino, kad tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, jog vadovaujantis šios šalies įstatymais buvusi parlamentarė gali būti teisiama tik dėl šių keturių nusikalstamų veikų.
Dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (BK 231 str. 1 d.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.
Dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (BK 245 str.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.
Dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 1 d.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (BK 286 str.) asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
Tad didžiausia už tai numatyta bausmė yra įkalinimas iki trejų metų. Bet praktika palanki N. Venckienei, nes už tokius nusikaltimus atsidurti už grotų yra praktiškai neįmanoma.