• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsikrėtusiųjų  koronavirusu skaičiai auga, per praėjusią parą nustatyti 442 atvejai, lovos ligoninėse skirtos kovidiniams ligoniams tirpsta ir vis dažniau girdime, kad antrajai bangai nepasiruošta.

Užsikrėtusiųjų  koronavirusu skaičiai auga, per praėjusią parą nustatyti 442 atvejai, lovos ligoninėse skirtos kovidiniams ligoniams tirpsta ir vis dažniau girdime, kad antrajai bangai nepasiruošta.

REKLAMA

Kiek padės nuo pirmadienio įvedamas karantinas, kalbame su Užkrečiamų ligų ir AIDS centro direktoriumi Sauliumi Čaplinsku.

Laba diena. Jūs sakote, kad antrajai bangai pasiruošta netinkamai. Kas labiausiai krinta į akis?

Tai turbūt akivaizdu, žiūrint, kas dedasi pasaulyje, kad dauguma šalių vis tik, ko gero, neįvertina tos grėsmės ir iki galo nepasiruošė galimai antrajai bangai. 

Na, visi praktiškai specialistai sakė, kad kai tik bus atlaisvinti tie didžiuliai suvaržymai, kurie vėlgi, daugumos specialistų nuomone, galbūt truko per ilgai.

REKLAMA
REKLAMA

Bet jeigu žiūrėtumėme į Lietuva?

Tai tą patį būtų galima pasakyti ir apie Lietuvą. Tik aš noriu pabrėžti, kad Lietuva čia, deja, nėra išimtis. 

REKLAMA

Nuo pirmadienio 12-oje savivaldybių įvedamas karantinas. Kaip jūs manote, kiek tas karantinas padės suvaldyti situaciją?

Tai pradėkim nuo teigiamų dalykų. Kad vis tiktai Europos Komisija, Ligų kontrolės centras, matydami tai, kaip mes įėjome į šitą problemą, kaip kiekviena šalis užsidarė kas kur, nebuvo koordinacijos, sureaguota laiku į šitą grėsmę.

Dabar, kad atidarytų vėl valstybes, kad galėtumėme su aiškiom prognozėm, skaidriom sąlygom suprasti, kas mūsų laukia, jeigu mes keliausime iš vienos į šalies į kitą, tai būtent ir buvo įvestas tas šalių skirstymas šviesoforo principu. Ten, kur sergamumas yra labai aukštas, kur tuo momentu yra daug ligos židinių, kad vis tik vykstant į tas šalis arba iš jų, kad reikėtų turėti atitinkamai sertifikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Šalys yra vieną, bet mes kalbame apie karantiną mūsų šalies viduje.

Jeigu pagal šitą principą, tai aš įsivaizduoju, kad tik pats žmogus, jo šeima gali pasirūpinti savo ir artimųjų sveikata. Lygiai taip pat savivaldoj. Visgi savivaldos vaidmuo čia yra ypatingas. Tai tas skirstymas šviesoforo principu įgalintų, galbūt duotų daugiau instrumentų savivaldai, ten gyvenantiems žmonėms suvokti, kas vyksta konkrečioje teritorijoje tam tikru laikotarpiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar skirstymas ir tos rekomendacijos duos norimą rezultatą?

Nei Vilnius už savivaldą, nei savivaldoje dirbantys žmonės ir panašiai negalės priversti žmogaus, kad jis elgtųsi vienaip ar kitaip. Galų gale vien draudimais, nurodymais, ką galima, ko negalima daryti, neišspresime šitos problemos. Nes ateis tam tikras laikas, kai žmonės pripras prie tų draudimų, galvos, kaip jų išvengti, arba vėl bus laikas, kai draudimai bus sumažinti, suvaržymai nuiimti, ir jeigu nesikeis žmonių elgsena, tai vėl virusas plis toliau.

Visą pokalbį su ULAC direktoriumi S. Čaplinsku kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų