Kauno technologijų universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto docento profesoriaus Dainiaus Martuzevičiaus tvirtino, kad kalbant apie apsaugines kvėpavimo takus uždengiančias priemones tokie svarstymai išties laužti nėra iš piršto.
Visgi jis pabrėžė, kad čia didesnė problema yra, kai kalbama apie respiratorius, tad neatsitiktinai jų standartizavimo procese yra atliekamas anglies dioksido testas.
„Svarbu pabrėžti, kad respiratorius turi labai gerai priglusti prie veido ir panaikinti bet kokį oro judėjimą ne per filtrą – negali būti likę jokių tarpelių, pro kuriuos prasiskverbtų oras ir tokiu būdu būtų sumažintas apsaugos efektyvumas.
Kai mes iškvepiam, išpučiam orą pakankamai dideliu greičiu, kad jis eitų toli nuo mūsų ir įkvėptume gryną orą. Taip, ant veido uždedamas respiratorius apriboja iškvėpimą ir, taip, yra galimybė anglies dvideginio įkvėpti daugiau“, – aiškino D. Martuzevičius.
Medicininė kaukė oro patekimo nestabdo
Visgi jis pabrėžė, kad medicininė kaukė ji yra pusiau kiaura:
„Gero prigludimo ten nematyti, nes žmonės retai prispaudžia ir vielutę prie nosies. Taigi šiuo atveju anglies dvideginis gerai pasišalina, tad tai neturėtų būti problema.
Galbūt tai aktualesnis klausimas ilgą laiką uždarose dirbantiems asmenims – pardavėjams, bet ir jie daro pertraukas, pasitaiso tą kaukę. Galų gale užėjus žmogui pusvalandžiui ar valandai į prekybos centrą bijoti, kad bus kažkoks anglies dvideginio padidėjimas, neverta, nes tai net nėra labai stiprus teršalas.
Blogiausia, kas gali atsitikti, tai kuriam laikui sumažėti dėmesingumas. Bet nemanau, kad šiame kontekste reikėtų spekuliuoti šia tema", – kalbėjo KTU profesorius.