Ministrė taip pat mano, kad prezidentas savo veiksmais padarė žalą pasitikėjimui pareigūnams ir valstybės reputacijai.
„Prokuratūros atsiųstame rašte nėra aiškiai pasakyta, ar buvo padaryta žala tebevykstančiam ikiteisminiam tyrimui. Prezidentas ir vėl paskubėjo su išvadomis. Norėčiau priminti, kad ikiteisminio tyrimo duomenų viešinimas ir kiti veiksmai labai aiškiai reglamentuoti Baudžiamajame ir Baudžiamojo proceso kodekse. Jais vadovautis privalu visiems valstybės pareigūnams, net ir prezidentui. Bet kokios teisės aktų interpretacijos ir politikų kišimasis į pareigūnų darbą yra blogas precedentas ir negali pasikartoti“, – BNS perduotame komentare antradienį teigė A. Bilotaitė.
Jos teigimu, Generalinė prokuratūra jokių procesinių veiksmų, kurie padėtų išsiaiškinti, ar tyrimo duomenys buvo paviešinti neteisėtai, neatliko.
„Žala pasitikėjimui tarp Lietuvos ir Lenkijos pareigūnų, taip pat mūsų valstybės reputacijai neabejotinai padaryta“, – pridūrė ji.
Kiek anksčiau ministrė į Generalinę prokuratūra kreipėsi prašydama įvertinti, ar G. Nausėda, viešai paskelbęs apie sulaikytus rusų opozicionieriaus L. Volkovo užpuolikus, nepažeidė įstatymų.
Pirmadienį Vidaus reikalų ministerijai pateiktame atsakyme prokuratūra nurodė, kad kad Baudžiamojo proceso kodeksas numato tik prokurorui suteiktą teisę spręsti, kokie ikiteisminio tyrimo duomenys yra neskelbtini ir kiek juos leistina paskelbti iki bylos nagrinėjimo teisme.
Jos teigimu, ikiteisminis tyrimas dėl duomenų atskleidimo galėtų būti pradėtas tik tuomet, jeigu taip nuspręstų prokuroras. Generalinės prokuratūros atstovė Elena Martinonienė BNS patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas dėl galimo neskelbtinos tyrimo informacijos atskleidimo nėra pradėtas.
Tuo metu G. Nausėda žurnalistams antradienį Gargžduose teigė, kad ministrė daugiau dėmesio turėtų teikti „tiesioginiam savo pareigų atlikimui“.
„Melo kojos trumpos. Jei ponia Bilotaitė kreiptų tiek energijos savo tiesioginiam pareigų atlikimui, tai tikrai būtų ir, turbūt, su civilinėmis priedangomis kur kas geresnė situacija. Deja dabar pasidžiaugti tuo negalime. Tai tiesiog norėtųsi ministrei palinkėti grįžti prie kasdienių darbų ir neužsiimti tuo, kuo ji neprivalo užsiimti“, – sakė prezidentas.
Kalėjime šių metų pradžioje mirusio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas buvo užpultas kovo 12-osios vakare Vilniuje automobilyje netoli savo namų.
Apie dviejų užpuolikų sulaikymą Lenkijoje G. Nausėda viešai paskelbė balandžio 19-ąją, o pati sulaikymo operacija vyko balandžio 3 dieną. Prezidentui paskelbus apie sulaikytus užpuolikus, netrukus Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas viešai informavo, kad sulaikytas ir užpuolimo užsakymu įtariamas baltarusis.
G. Nausėda sulaukė kritikos, kad galėjo pakenkti tebevykstančiam tyrimui, tačiau prezidentas pareiškė, jog taip nėra ir tai buvo kruopščiai vertinta prieš viešinant informaciją apie įvykius.
Ar grąžino atgal į biudžetą algą ir kanc. išlaidas už sesijos metu prabūtą laiką Dakare?
Ar sugalvojo sau kokią nuobaudą už tai, nes Seimas neskyrė?
Ar suprato, kad Dakare pastojo ne nuo smėlio smiltelės, bet nuo vedusio vyro spermos?