• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį paliko galioti nuosprendį dėl neatsargaus dviejų, vonioje smalkėmis apsinuodijusių, nuomininkų gyvybės atėmimo butą prižiūrėjusiam ūkvedžiui. 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį paliko galioti nuosprendį dėl neatsargaus dviejų, vonioje smalkėmis apsinuodijusių, nuomininkų gyvybės atėmimo butą prižiūrėjusiam ūkvedžiui. 

REKLAMA

Apeliacinės instancijos teismas Vilniaus Žvėryno rajone esantį butą prižiūrėjusį ūkvedį pripažino kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pažeidžiant teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant trejiems metams. 

Jis įpareigotas mirusiųjų artimiesiems sumokėti 172 tūkst. eurų neturtinės žalos. 

Buto šeimininkė, kuri yra nuteisto ūkvedžio sutuoktinė, dėl šios nusikalstamos veikos išteisinta. 

Šį teismo sprendimą buvo apskundę nuteistasis, išteisintoji, prokuroras ir nukentėjusieji. 

Butu rūpinęsi sutuoktiniai kasaciniu skundu prašė visiško jų abiejų išteisinimo ir prašė panaikinti vyrui priimtą apkaltinamąjį nuosprendį.

REKLAMA
REKLAMA

Prokurorai ir nukentėjusieji teismo siekė, kad buto savininkė taip pat būtų pripažinta kalta, o neturtinės žalos dydis būtų padidintas. 

REKLAMA

Skundus išnagrinėjęs Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad butu rūpinęsis vyras pagrįstai pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Nustatyta, kad jis atjungė nuomojamo buto vonios patalpoje įrengto dujinio vandens šildytuvo saugos įtaisą – traukos kontrolės jutiklį ir tai buvo būtinoji anglies monoksido išsiskyrimo į patalpą ir dviejų žmonių mirties sąlyga. 

Anot teismo, niekas daugiau neturėjo motyvo, žinių ir techninių galimybių daryti tokius dujinio šildytuvo pakeitimus. Jis išmanė namo inžinerinius tinklus, tvarkė ir kitus name įrengtus dujinius vandens šildytuvus. 

REKLAMA
REKLAMA

Buto savininkė žinių pakeisti vandens šildytuvo kontrolės įtaisą neturėjo, byloje nėra jokių duomenų, kad ji ką nors išmanė apie dujinius šildytuvus, jų eksploatavimo taisykles ar jais rūpinosi. Nustatyta, kad moteris buvo atsakinga tik už bendravimą su klientais, todėl tarp jos veiksmų ir kilusių padarinių nėra jokio priežastinio ryšio. 

Svarstant klausimą dėl neturtinės žalos, teismas nusprendė, kad ji įvertinta teisingai ir nėra jokio pagrindo konstatuoti, kad apeliacinis teismas padarė procesinius pažeidimus ar neįvertino bylos aplinkybių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ši Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama. 

Nelaimė, per kurią žuvo du žmonės, įvyko 2014-ųjų vasarą. Sūkurinėje vonioje rasti mirę du žmonės – 38 metų vyras ir 23 metų mergina.

Remiantis Lietuvos teismo ekspertų išvadomis, nukentėję asmenys apsinuodijo dujų skleidžiamu nuodingu anglies monoksidu ir nuskendo vonioje.

Kaip tuomet skelbė žiniasklaida, butą nuomavusi moteris sutartu laiku atvyko pasiimti raktų. Kambarį išsinuomojusi pora į beldimą nereagavo, nors buvo matyti, kad bute kažkas yra. Kai ir po poros valandų durų niekas neatidarė, moteris jas atsirakino atsarginiu raktu ir užėjusi į vidų vonioje išvydo du negyvus žmones.

Pirmosios instancijos teismas kalta buvo pripažinęs buto savininkę, o jos vyrą išteisinęs, tačiau apeliacinis teismas šį sprendimą pakeitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų