• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ištvėrus sekmadienio liūtis kai kur padaryta neatitaisomos žalos. Sostinėje išvartyti medžiai. O štai, sinoptikai ramybės nežada. Elvyra Latvėnaitė perspėja apie nesibaigiančias orų permainas ir antrąją liepos mėnesio savaitę. Pajūryje šildys, o  Rytuose gaivins drėgni orai

Ištvėrus sekmadienio liūtis kai kur padaryta neatitaisomos žalos. Sostinėje išvartyti medžiai. O štai, sinoptikai ramybės nežada. Elvyra Latvėnaitė perspėja apie nesibaigiančias orų permainas ir antrąją liepos mėnesio savaitę. Pajūryje šildys, o  Rytuose gaivins drėgni orai

REKLAMA

„Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ vakar rašyta apie Vilnių siaubusias liūtis nuo 17 val., kuomet šiltas oras buvo išstumtas vėsesnio. Vaizdo įraše matosi išvartyti medžiai ir lietaus ant šaligatvio išbarstytos šakos. 

„Šiuo metu (19 val.) gaivu jau visoje šalyje. Per dieną daugiausia perkūnijų buvo Rytų Lietuvoje kur iškilo vasariškų audrų debesys. Vilniui be perkūnijos teko smarkaus lietaus ir trumpų vėjo sustiprėjimų siekusių maždaug 20 m/s. Vėjas patikrino šakų tvirtumą, tik ne visos atsilaikė“, – sekmadienio vakare buvo rašoma grupėje. 

Kur daugiausiai nulijo?

Meteo.lt“ pabrėžiama, kad dėl šaltojo atmosferos fronto sekmadienis Lietuvoje buvo kontrastingas. Palijo daug kur (su perkūnija daugiausia Rytų Lietuvoje), vietomis smarkiai. Aukščiausia oro temperatūra 25–30, vakariniuose rajonuose daug kur 20–24, Pietryčių Lietuvoje vietomis iki 32 laipsnių.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat pažymėjo, jog per praėjusias 24 valandas dalyje Rytų Lietuvos vietovių iškrito net iki 25–45 % liepos mėnesio kritulių normos. Daugiausia palijo Šalčininkuose – 42,5 mm, Vilniuje (Trakų Vokėje) – 40,9 mm, Švenčionyse – 38,7 mm, Dūkšte (Ignalinos r.) – 30,4 mm, Trakuose – 24 mm, Zarasuose – 22 mm. 

REKLAMA

Tačiau šalyje buvo ir nemažai vietovių kur lietaus išmatuota vos iki keleto milimetrų

Permainų netruks

Sinoptikė E. Latvėnaitė įspėja, kad šiuo metu šaltasis atmosferos frontas keliauja per Lietuvos rytinę dalį, todėl orai bus permainingi. 

„Šaltasis atmosferos frontas, atnešęs gana audringas permainas, keliauja į rytus, bet ten ir stabtels, kad rytinius rajonus lietučiu su perkūnija pirmadienį palaistytų, Lietuvą šiokia tokia vėsa atgaivintų“, – „Facebook“ įraše paaiškino ji. 

REKLAMA
REKLAMA

Bet štai, iš Pietvakarių slenkantis anticiklonas, kuriam būdingi šiltesni ir sausesni orai, atneš visai kitokius orus. 

„Iš pietvakarių stiprėja anticiklonas, vardu Dominik, su ramesniais, sausais (rytoj dar ne visur) orais ir iki ketvirtadienio neužleis pozicijų. Vis šiltesnis, antroj savaitės pusėj net labai šiltas oras iš pietų plūs, tad palepins atostogaujančius ir poilsiaujančius geroka šiluma“, – rašė E. Latvėnaitė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kita vertus, jau antroje savaitės pusėje, pasak sinoptikės, daug kas gali pasikeisti. 

„Iš vakarų žemesnio atmosferos slėgio sistema su drėgnesniais, bet silpnais ciklonais į rytus plėsis, mus irgi pasieks. Su vis didėjančia kaitra ir trumpais lietumis, su perkūnijom nušniokš, ką atgaivins, o ką ir pagąsdins“, – užsiminė ji. 

Senoliai kalbėjo, ką reiškia liepos mėnesio orai

Sinoptikė pasidalina, kaip senoliai vertino liepos orus ir kokią įtaką liepos mėnesio orai turi ateinantiems mėnesiams. 

REKLAMA

„Saulėtos liepos mėnesio dienos laimina visų javų derlių, žada gerus metus.

Liepos saulė dar nė vieno valstiečio nuo žemės nenuvarė, lietus gi iš jų duoną atėmė ir su terba į svetimus kraštus elgetauti išvarė.

Liepa ir rugpjūtis visų metų gerovę nusako. Ko liepa ir rugpjūtis neišvirs, to rugsėjis neiškeps.

Jei liepa karšta – rugsėjis šaltas.

Kokia liepa – toks ir sausis.

Jei liepą vis mainosi saulė su lietumi-kiti metai bus derlingi.

Jei vasara lietinga-žiemą bus daug sniego.

Jei liepos viduryje gegutė užkukuoja-vasaros pabaiga bus gera ir ilga, gausiai žydinčios liepos – lietingą rudenį, uodų spiečiai – gerą orą.

REKLAMA

Perkūnija per Magdaleną (liepos 22 d.) pranašauja būsiant daug lietaus.

Jei vieversys čirena iki šv. Onos, pavasarį jį išgirsime prieš šv. Kazimierą; jei čirena ir po Oninių, pavasarį jį išgirsime po Kazimierinių.

Jei gandrai skraido aukštai, bus giedra.

Jei baltosios vandens lelijos suglaudžia žiedlapius, bus lietaus.“

Antros liepos savaitės prognozės

Pirmadienį, liepos 8 d. su perkūnija lis pietrytiniuose, rytiniuose, šiaurės rytiniuose rajonuose rytą ir dieną lis ramiau, be perkūnijos, įdienojus lietus turėtų baigtis. Vakare gali truputį palynoti vakariniuose rajonuose. Vėjas nepastovus 4–8m/s. Naktį 9–13°C, vėsiausia šiaurės vakaruose, rytuose, pietryčiuose 14–16°C, dieną 21–26°C, vėsiausia pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Antradienį, liepos 9 d., be lietaus. Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 10–14°C, pajūryje 15–16°C, dieną 24–28°C, vėsiausia pajūryje 20–23°C.

Trečiadienį, liepos 10 d., be lietaus. Vėjas rytinių krypčių4-8 m/s. Naktį 12–17°C, dieną 25–30°C.

Ketvirtadienį, liepos 11-osios naktį, be lietaus, dienos vėlyvą popietę turėtų trumpai, su perkūnija palyti, vakare jau gausokai ir su trankesne perkūnija. Vėjas pietryčių naktį 4-8m/s, dieną 6-11 m/s. Naktį 17–21°C, šiaurės rytiniuose rajonuose 14–16°C, dieną karštis 27–32°C.

REKLAMA

Penktadienį, liepos 12 d., trumpai, su perkūnija palis, daugiausia dieną, o vakare dar gausiau ir su trankesne perkūnija. Vėjas nepastovus 5-10 m/s. Naktį 16–21°C, dieną karštis 26–31°C.

Šeštadienį, liepos 13-osios naktį, be lietaus, rytą ir dieną su perkūnija palis, popietę vėl smarkiau. Vėjas pietryčių naktį 4–8 m/s, dieną 6–11 m/s. Naktį 17–22°C, dieną karštis 28–33°C.

Sekmadienį, liepos 14-osios naktį, be ženklesnio lietaus, dieną vėl trumpas lietus su perkūnija nulis. Vėjas naktį nepastovus, dieną vakarinių krypčių 4–8 m/s. Naktį 18–22°C, dieną 24–29°C, vakariniuose rajonuose 20–23°C.

Saka medzio nuluzo “smoge ”
jaunatis prasideda kliedesiai atsinaujina i antrastes
Saugokoitės! Kitą savaitę atslinks tornadas Stasė...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų