• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atmestas į teisėją apykoję metusio vyro skundas ir palikta galioti jam skirta vienerių metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

Atmestas į teisėją apykoję metusio vyro skundas ir palikta galioti jam skirta vienerių metų ir penkių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, ketvirtadienį pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

REKLAMA

Klaipėdos apygardos teismas, kaip apeliacinė instancija, išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir nepagarbos teismui.

Kaltinimai buvo pareikšti vyrui, atvykusiam į Panevėžio apylinkės teismą išklausyti nuosprendžio. Skelbiant nuosprendį vyras necenzūriniais žodžiais šaukė ant teisėjo, elgėsi agresyviai, grasino, nusiplėšęs nuo kojos intensyvios priežiūros taikymui skirtą įrenginį – apykoję – metė jį į teisėjo pusę ir įrenginį sudaužė.

Apylinkės teismas vyrui skyrė galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą vieneriems metams ir penkiems mėnesiams, priteisė teisėjui 1 tūkst. eurų neturtinės žalos bei 225 eurų turtinės žalos bendrovei, kuriai priklausė apykojė. Dėl šio nuosprendžio vyras padavė apeliacinį skundą, prašydamas jį išteisinti.

Apygardos teismo teisėjų kolegija nuteistojo skundą atmetė. Byloje nustatyta, kad nuteistasis viešoje vietoje, Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose, skelbiant nuosprendį baudžiamojoje byloje, įžūliu, agresyviu, aplinkinius šokiruojančiu elgesiu bei grasinimais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir viešai veiksmu, žodžiu užgauliai pažemino teisingumą vykdantį teismą bei teisėją.

Bylos duomeninis, kad nuteistojo elgesys ir išsakyti žodžiai teisėją šokiravo, pažemino viešoje vietoje, sutrikdė įprastinę darbo dienos eigą. Tokį nuteistojo elgesį matė ir teismo posėdžių salėje buvusi teismo posėdžių sekretorė, ir policijos pareigūnai, kurie dėl to turėjo realų pagrindą bijoti jo neadekvačių veiksmų.

REKLAMA
REKLAMA

Demonstruotu elgesiu – kumščių gniaužymu, apykojės metimu, išsakytais žodžiais – buvo reiškiamas atviras grasinimas teisėjui, siekta pademonstruoti savo viršenybę prieš nukentėjusiuosius ir liudytojus, nepaisant pasekmių. Konstatuota, kad tokie veiksmai nebuvo neapgalvoti, priešingai, tai buvo sąmoningai pasirinkto elgesio modelio rezultatas.  

Nutartis įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Aukok
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų