32 proc. respondentų (703 žm.) kaip gyvenamąją vietą pasirinktų Vilnių, bet nenorėtų gyventi miesto centre. Užtat pačioje miesto širdyje – Senamiestyje – norėtų gyventi 27 proc. apklaustųjų (582 žm.).
Gyvenimą rajone pasirinktų 17 proc. apklaustųjų (377 žm.), užtat toliau nuo miesto ir rajono norėtų apsigyventi 19 proc. respondentų (409 žm.). Klausimas buvo neaktualus 5 proc. skaitytojų (98 žm.). Viso apklausoje sudalyvavo 2169 gyventojų.
Taigi, portalo, skirto vilniečiams, skaitytojai visgi noriai apsigyventų Vilniuje ir jo širdyje. Tai nestebina – mieste yra daug infrastruktūrinių ir logistinių patogumų, dėl kurių jis yra patrauklesnis negu rajonas ar atokesnės vietos.
,,Už miesto aktualu tiems, kas mėgsta dirbti žemėje (sodint, augint) ir turi automobilius. Kas neturi mašinos, tai gyvent mieste. Nes mažėjant viešam transportui be šansu nuvykt į parduotuvę ar gydymo istaigą”, – rašo portalo skaitytojas.
Visgi vilniečiai norėtų ateityje matyti daugiau atsinaujinančių, sovietmetį neprimenančių, miesto rajonų. Kol kas malonių ir patrauklių gyvenimui vietų yra keletas. Vilniečiai išvardijo Naujamiestį, Senamiestį, Užupį, bei dalį Šnipiškių ir Žvėryno rajonų.
,,Miesto centre (tai ne tik Senamiestis) arba nebūtinai centre, bet ten kur panašu į europietišką miestą – tankus užstatymas, daug paslaugų ir komercijos, patogios ir žalios gatvės orientuotos pirmiausia į pėsčiuosius. Kol kas tik Naujamiestyje į miestą panašu, tikimės kad ateityje ir daugiau rajonų normalizuosis ir pavirs iš sovietinių darbininkų miegamųjų į europietišką miestą gyvenimui”, – komentuoja vilnietis.
Neseniai pasirodė informacija, kad dėl infliacijos, augančių būstų kainų ir kitų kaštų – Vilniuje renkasi gyventi vis mažiau žmonių. ,,Swedbank” surengta apklausa iš dalies paneigė faktą, kad Vilnius yra patraukliausia vieta gyventi.