„Nebuvo slaptas dalykas, kad būtent Lietuvos įmonės vysto konkrečius skraidančio šaudmens projektus. Ne tik vysto kažkokius prototipus, bet darbas tikrai vyksta, bus pabaigtas. Ir ko gero šių metų gale ar kitų metų pradžioje turėsime realizuotus projektus ir bus galima į konvejerinę gamybą pastatyti grynai Lietuviškos komplikuotės dronus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė A. Anušauskas.
Ministras pabrėžė, kad šie dronai būtų „išimtinai lietuviškos komplektacijos“ įskaitant ir jų „smegenis“, bei optiką.
ELTA primena, kad Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) sausio pradžioje aptarė bepiločių orlaivių sistemų vystymą Lietuvoje. Pasak susitikime dalyvavusio krašto apsaugos viceministro Žilvino Tomkaus, tam kasmet planuojama skirti 30 mln. eurų.
NSGK pirmininkas Laurynas Kasčiūnas teigia, kad jau dabar egzistuoja potencialas smarkiai plėsti kovinių FPV (angl. first-person view – pirmojo asmens vaizdo) dronų gamybą Lietuvoje. Taip pat, anot jo, planuojama, kad kitame Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdyje bus apsvarstoma dronų gamybos plėtra ir integracija į kariuomenę ne tik žvalgybinėje rolėje.
Pasiųskit savo rašinėtojus pasiekti bent Gražulio lygio išsilavinimą.