V. Stefanovas kaltinamas, jog siekdamas nuslėpti lėšas, jas nusikalstamai panaudojo ūkinėje veikloje neteisėtai pirkdamas ir perparduodamas karinę ir dvejopos paskirties įrangą. Klaipėdietis veikė per užsienyje registruotas įmones, tarp jų, Panamoje.
V. Stefanovas, kaip nurodoma dokumentuose, iš Ukrainos įmonių įsigijo įvairios karinės įrangos – bombonešių, aviacinių bombų, sraigtasparnį, naikintuvų, įrangos naikintuvų aptarnavimui, mokomąsias, kovines raketas, katerius ir kitą karinę techniką.
Kaltinamajame akte nurodoma, kad tarp 2007 ir 2013 metų, būdamas atsakingas už Klaipėdoje registruotos įmonės „Statega“ ūkinę ir komercinę veiklą, disponuodamas lėšomis ir siekdamas jas nuslėpti jis tyčia legalizavo apie 91 mln. eurų.
Kaip pagarsinta teisme, vyras neteisėtai prekiavo įranga – tokių prekių importui, eksportui ir tarpininkavimui būtina licencija, išduodama Ūkio ministerijos.
Paklaustas, ar supranta, kuo yra kaltinamas V. Stefanovas teigia supratęs, tačiau kaltu neprisipažįstantis. Vyras nurodė veikęs per Panamoje registruotą įmonę, kuri veikė Ukrainos ir Pusiaujo Gvinėjos teritorijoje.
Parodymus V. Stefanovas ketina duoti kitame posėdyje.
„Kaltinimai rimti, man atrodo, niekuo neparemti“, – teigė jis.
V. Stefanovas kaltinamas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, taip pat, kad be leidimo gamino, įgijo, laikė, nešiojo, gabeno, siuntė, panaudojo ar realizavo šaunamąjį ginklą, šaudmenis, sprogmenis ar sprogstamąsias medžiagas. Kaltinimai pareikšti ir jo įmonei „Statega“.
Anot tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“, tai viena didžiausių pinigų plovimo bylų Lietuvos istorijoje, ją ištirti teisėsaugai prireikė septynerių metų.
Vyras taip pat kaltinamas neteisėtu tarpininkavimu dėl karinės įrangos perdavimo.
Iš viso šiame tyrime apribota nuosavybės teisė į kaltinamojo ir juridinio asmens turtą, kurio vertė siekia daugiau nei 9,3 mln. eurų.