Kaip BNS nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), fiksuoti 242 atvejai, kuomet asmuo neturėjo galiojančios vizos ar leidimo gyventi, 198 kartus asmenys neturėjo galiojančio kelionės dokumento.
113 atvejų sieną kirsti bandęs asmuo buvo laikomas keliančiu grėsmę vienos ar kelių Europos Sąjungos (ES) valstybių narių viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai arba tarptautiniams santykiams, 81 neturėjo atitinkamų dokumentų, pateisinančių buvimo tikslą ir sąlygas.
15 atvejų asmuo neturėjo pakankamai pragyvenimo lėšų buvimo laikotarpiui ir būdui arba lėšų grįžti į kilmės arba tranzito šalį, 13 kartų sieną kirsti bandė asmuo, dėl kurio įspėjimas atsisakyti leisti atvykti įtrauktas į Šengeno informacinę sistemą arba į nacionalinį registrą. Penki asmenys ES valstybių narių teritorijoje jau buvo išbuvę tris mėnesius per šešių mėnesių laikotarpį.
VSAT pažymi, jog asmuo gali turėti daugiau nei vieną neįleidimo priežastį.
Migracijos departamento paskelbtame 2022-ųjų migracijos metraštyje nurodoma, jog praėjusiais metais į Lietuvą neleista įvažiuoti 6 172 užsieniečiams.
Daugiausiai tokių asmenų – 3 062 – teko grįžti atgal paaiškėjus, jog jie yra laikomi keliančiais grėsmę vienos ar kelių ES valstybių narių viešajai tvarkai, vidaus saugumui, visuomenės sveikatai arba tarptautiniams santykiams.
Tarp 2022-aisiais neįleistų asmenų buvo 1929 baltarusiai, tokių Rusijos piliečių buvo 2115.