• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

47-erių aktorius Jamesas Van Der Beekas, išgarsėjęs seriale „Dosono įlanka“ (angl. „Dawson’s Creek“), atskleidė, kad jam diagnozuotas storosios žarnos vėžys. Nepaisant sunkios diagnozės, žvaigždė išlieka optimistiškas ir pabrėžia, kad jau ėmėsi veiksmų, siekdamas įveikti ligą.

47-erių aktorius Jamesas Van Der Beekas, išgarsėjęs seriale „Dosono įlanka“ (angl. „Dawson’s Creek“), atskleidė, kad jam diagnozuotas storosios žarnos vėžys. Nepaisant sunkios diagnozės, žvaigždė išlieka optimistiškas ir pabrėžia, kad jau ėmėsi veiksmų, siekdamas įveikti ligą.

REKLAMA

„Aš sergu storosios žarnos vėžiu. Asmeniškai susidūriau su šia diagnoze ir ėmiausi priemonių jai išspręsti, padedamas savo nuostabios šeimos“, – išskirtiniame interviu naujienų portalui „PEOPLE“ sakė aktorius.

Nepasidavė išgirdus diagnozę

Jis pridūrė, kad, nepaisant situacijos rimtumo, jaučiasi gerai ir tiki, jog yra pagrindo optimizmui.

„Yra pagrindo optimizmui ir aš jaučiuosi gerai“, – pabrėžė aktorius. Vis tik, nepaisant diagnozės, jis tęsia karjerą ir rūpinasi šeima.

J. Van Der Beekas toliau aktyviai dirba – neseniai jis pasirodė populiariame seriale „Walker“ ir naujame filme „The QB and Me“, kuris pasirodė praėjusių metų lapkričio 29 d.

Nepaisant užimtumo, aktorius daug dėmesio skiria savo šeimai – žmonai Kimberly Van Der Beek ir šešiems vaikams: Oliviai, Joshua, Annabel, Emiliai, Gwendolyn ir Jeremiahiui.

Praėjusių metų birželį visa šeima leidosi į įsimintiną kelionę į Egiptą. Socialiniame tinkle „Instagram“ aktorius dalijosi įspūdžiais ir nuotraukomis iš apsilankymo prie piramidžių bei jodinėjimo kupranugariais.

„Egiptas... Su visu savo žodynu, „Wow“ yra tai, ką dažniausiai ištardavau. Mums buvo padovanota stebuklinga patirtis, kurią vis dar apdoroju – ir galbūt apdorosiu visą likusį gyvenimą“, – rašė J. Van Der Beekas.

Jis taip pat pridūrė, kad ši kelionė jį įkvėpė ir suteikė jėgų: „Vaikai buvo roko žvaigždės, mano draugai tapo broliais ir nepaisant visų kelionių, laiko juostų kirtimo ir ankstyvo ryto žadintuvų, jaučiuosi pasikrovęs energijos.“

REKLAMA
REKLAMA

Šis vėžys, pasak Amerikos vėžio draugijos, prasideda storojoje arba tiesiojoje žarnoje, kurios sudaro virškinimo sistemos apatinę dalį. J. Van Der Beekas aktyviai rūpinasi savo sveikata ir ryžtingai kovoja su liga, tikėdamasis geriausio rezultato.

Storosios žarnos vėžio simptomai

Anksčiau naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ Nacionalinio vėžio centro Chirurginės onkologijos centro vadovas doc. dr. Audrius Dulskas laidoje kalbėjo, kad storosios žarnos vėžiui nėra specifinių simptomų, tačiau yra keletas požymių, kurie gali rodyti šios ligos atsiradimą.

REKLAMA

„Pakraujavimai per išeinamąją angą dažniausiai būna gerybinių ligų simptomas, tačiau tai gali būti ir naviko požymis. Taip pat gali pasireikšti tuštinimosi pokyčiai – pilvo pūtimas, viduriavimas, kurie kaitaliojasi su užkietėjimais.

Tai neturėtų būti vienkartinis sutrikimas, o jei tokie simptomai tęsiasi 3-4 savaites, reikėtų susirūpinti ir pasitikrinti“, – pridūrė jis.

Daktaras pabrėžė, kad gali pasireikšti ir skausmas, silpnumas, o kartais be jokių simptomų nustatomas žemas hemoglobino kiekis – tai dažnai būna dešinės pusės storojoje žarnoje esančių navikų požymis.

REKLAMA
REKLAMA

„Būna, kad krenta svoris, prarandamas apetitas, tačiau tai vyksta vėlyvose stadijose, deja, pirmosios stadijos simptomų dažniausiai nebūna“, – pažymėjo pašnekovas.

Paklaustas apie storosios žarnos vėžio paveldimumą, doc. dr. A. Dulskas teigė, kad nors nustatyta keletas genų, atsakingų už vėžio atsiradimą, paveldimumas yra tik 10 proc. atvejų.

„Aplinkos veiksniai, mityba yra svarbūs vystantis šiai ligai. Tyrimai rodo, kad raudona mėsa, ypač termiškai apdorota ir rūkyta, nėra pats geriausias maistas, tačiau tai nėra vienintelis rizikos veiksnys“, – sakė jis.

Anot gydytojo, sėdimas darbas, ilgas sėdėjimas, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas, perdirbtas maistas, greitas maistas ir gėrimai su saldikliais taip pat yra storosios žarnos vėžio rizikos veiksniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų