• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

42-ejų palangiškė Kristina šiandien dėkoja likimui, kad iš Jungtinės Karalystės, kurioje pragyveno daugiau nei dešimtmetį, šis ją nuvedė į Ispaniją. Ne dėl saulės ar gerų orų – tik čia ji pagaliau pateko pas gydytojus, kurie rado paaiškinimą jos prastai savijautai ir diagnozavo klastingą ligą – kiaušidžių vėžį.

7

42-ejų palangiškė Kristina šiandien dėkoja likimui, kad iš Jungtinės Karalystės, kurioje pragyveno daugiau nei dešimtmetį, šis ją nuvedė į Ispaniją. Ne dėl saulės ar gerų orų – tik čia ji pagaliau pateko pas gydytojus, kurie rado paaiškinimą jos prastai savijautai ir diagnozavo klastingą ligą – kiaušidžių vėžį.

REKLAMA

Kristina (pavardė redakcijai žinoma) kupina ryžto ir yra tvirtai įsitikinusi: ateis diena, kai galės džiaugtis išgirdusi žodžius apie pasiektą remisiją. O kol kas jai tenka kovoti.

Prisimindama, kada pradėjo jaustis prastai, moteris sako nežinanti, tai sutapimas ar ne, tačiau persirgusi koronavirusu pastebėjo išsiderinusį mėnesinių ciklą.

„Kai kalbėjau su kitomis moterimis, sutikau ne vieną, kuriai buvo taip pat, kai kurioms išvis dingo mėnesinės. Aš nesupratau, kodėl kas tris-keturis mėnesius mėnesinės tai yra, tai nėra. Galvojau, gal kaltas stresas, nes aštuonis mėnesius negalėjau dirbti, buvau namuose, buvo daug chaoso, nežinomybės, sąmyšio“, – pasakojo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Įtarė ir menopauzę, ir auglį smegenyse

Patekti pas gydytojus nebuvo lengva, reikėjo diena iš dienos skambinti ir bandyti užsiregistruoti vizitui. O jei ir pavykdavo, medikai tik gūžčiodavo pečiais – aiškios sutrikusio mėnesinių ciklo priežasties nerasdavo.

REKLAMA

„Mėnesinės vis retėjo, bet kiek medikai ieškojo, tiek nerado jokių ligų, tik pamatė, kad hormonai šokinėja aukštyn ir žemyn. Man pasakė, kad menopauzei dar per anksti, bet kitos priežasties niekas nerado“, – prisimena Kristina.

Po ilgų mėnesių bandymo išsiaiškinti, kodėl streikuoja sveikata, buvo atliktas MRT smegenų tyrimas – įtarta, kad prastą savijautą gali lemti auglys: „Buvo manoma, kad galvoje yra auglys, kuris užspaudžia dalį, iš kurios išskiriamas hormonas, reguliuojantis mėnesines. Bet jis parodė, kad viskas tvarkoje.“

REKLAMA
REKLAMA

Kristina sako pasijutusi it blaškoma vėjo – vieni gydytojai siuntė pas kitus, bet nė vienas jų negalėjo pasakyti aiškios diagnozės ir paskirti atitinkamo gydymo. Tada gyvenimas pametėjo dar vieną išbandymą – skyrybas, po kurių Kristinos gyvenimo kelias pasisuko į Ispaniją.

„Išvykau ten pas mamą ir pradėjau viską iš naujo. Galvojau, mama bus šalia, išmoksiu ispanų kalbą ir viskas bus gerai. O labiausiai džiaugiausi, kad čia pagaliau pateksiu pas gydytojus“, – atvirai sako moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiaušidžių vėžį išdavė šie simptomai

Tačiau apsigyvenus saulėtoje šalyje moterį pradėjo kankinti virškinimo problemos, pilvo pūtimas – vis pagalvodavo, galbūt kalta aukšta oro temperatūra, kitoks maistas:

„Man vis paskaudėdavo, bet rasdavau tam pasiteisinimus, bet visą tą laiką jaučiau, kad kažkas nėra gerai. Jeigu skaudėdavo ne šoną, tai pilvą, jei ne pilvą, tai pilvo apačią.“

Susiradusi jai tinkamą draudimo kompaniją, kad galėtų lankytis pas gydytojus Ispanijoje, Kristina apsilankė pas medikus, kurie tikrino skrandį, planavo ištirti, galbūt ji netoleruoja tam tikrų produktų.

REKLAMA

„Iki to nepriėjome. Grįžus iš atostogų Anglijoje prasidėjo kairio šono skausmai, bet jie nebūdavo stiprūs, vaistų dar nereikėjo. Per savaitę skausmas vis intensyvėjo, atrodė, tarsi skaudėtų kiaušidę, bet vizito pas gydytoją reikėjo laukti 2-3 savaites.

Galiausiai supratau, kad arba dabar einu pas gydytoją, arba tik blogės. Pilvas labai išsipūtė, iki tokio lygio, kad tempė pilvo apačią, atrodžiau kaip penktą mėnesį nėščia“, – pasakojo pašnekovė.

REKLAMA

Gydytojo žodžių ir žvilgsnio nepamirš niekada

Nuvykus į privačios ligoninės priimamąjį ir papasakojus, kokie nusiskundimai neduoda ramybės, Kristina išgirdo pasiūlymą keliauti pas ginekologą. Ji medikams tiesiai į akis pasakė: kažin, ar tai padės, nes jau prieš kelis mėnesius vizito metu dėl visus metus nepasirodžiusių mėnesinių jai buvo skirta pakaitinė hormonų terapija ir pasakyta ankstyvos menopauzės diagnozė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išklausę mano pasakojimo gydytojai atliko kraujo tyrimus ir nusiuntė darytis pilvo ultragarso tyrimą. Jį atlikus gydytojas uždavė tik vieną klausimą: „Kas tavo gydytojas?“ Supratau, kad kažkas tikrai negerai. Iš jo klausimo iškart supratau ir atsakymą, kad to nepastebėti galima tik per aplaidumą. Mano visas pilvas buvo nusėtas metastazėmis“, – atmintyje įstrigusius gydytojo žodžius prisiminė Kristina.

REKLAMA

Ji iki šiol prisimena ir gydytojo žvilgsnį, tarsi jai ką tik būtų parašytas mirties nuosprendis. Šiandien su juo ryšių jau nebepalaiko – tarsi pats likimas moteriai atsiuntė kiekviename žingsnyje palaikantį mediką:

„Šiandien aš dėkoju Dievui, kad šis gydytojas išvyko atostogų ir sutikau nuostabų gydytoją, kuris suteikė labai daug vilties. O ko daugiau tokiems žmonėms, kaip aš, reikia? Tik kuo daugiau vilties ir jausmo, kad esi tikrai gerose rankose.“

REKLAMA

Įveikti klastingą ligą motyvuoja brangiausias žmogus

Atlikus visus tyrimus, patvirtinta kiaušidžių vėžio diagnozė: kairėje kiaušidėje aptiktas dešimties centimetrų skersmens auglys, ant kepenų – metastazės. Tačiau ligos stadijos moteris nežino iki šiol, sako, niekada gydytojo to neklaususi, nes būtų tik dar sunkiau.

„Aš tik paklausiau, kas laukia toliau, o man aiškiai pasakė: šešios chemoterapijos ir operacija, per kurią bus pašalintos kiaušidės, kiaušintakiai ir likusios metastazės. Paklausus gydytojo, ar aš gyvensiu, jis pasakė: „Gyvensi. Ir dar kiek“, – ašarodama prisimena ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dalį chemoterapijų Kristina jau atlaikė, po pirmosios su draugu dar buvo išvykusi į kelionę. Ji tvirtai sako – atlaikys ir visą likusį gydymą, nuleisti rankų tikrai neketina dėl savęs ir brangiausio žmogaus gyvenime.

„Mane labai motyvuoja mama. Ji mane augino viena, aš jos vienintelis vaikas. Negaliu taip su ja pasielgti ir palikti ją vieną. Aš kovosiu, nors lengviausias kelias man būtų išeiti.

Vos išgirdusi diagnozę iškart pasakiau, kad tikrai nepasiduosiu, nes savo mamai tokio skausmo nenoriu suteikti. Be to, niekada nebuvau ta, kuri pasiduoda ir nuleidžia rankas. Visada buvau kovotoja ir kovosiu iki paskutiniosios“, – viltingai pasakojo pašnekovė.

REKLAMA

Ragina atidžiau rūpintis sveikata

Kristina atvira – išgirdus diagnozę gyvenimas akimirksniu apsivertė aukštyn kojomis, sugriovė susikurtą, rodos, svajonių gyvenimą, bet padėjo aiškiai suprasti: tai yra likimo siųstas ženklas sustoti, pamąstyti ir savo patirtimi skleisti žinutę kitiems.

„Aš labai džiaugiuosi, kad kai pasidalinau savo istorija socialiniuose tinkluose, mano giminaitės, draugės, draugių draugės, kaimynės nuėjo pasitikrinti.  Ypatingai moterims svarbu tikrintis moteriškas vietas: gimdą, kiaušides, krūtis. Aptikus vėžį ankstyvose stadijose jis lengviau įveikiamas.

REKLAMA

Svarbiausia užbėgti įvykiams už akių, nepalikti sveikatos paskutinėje vietoje. Dabar medicina labai stipriai pažengusi, bet mūsų darbas – pasitikrinti. Nieko nelaukite, pradėkite savimi rūpintis jau šiandien“, – primena Kristina.

Ji taip pat ragina apsidrausti sveikatą ir gyvybę – niekada nežinome, kokios negandos gali užklupti netikėtai.

Stiprybės tau, ir te pradeda tau dievas.
Žunalistai mokykitės lietuvių kalbos
Žunalistai mokykitės lietuvių kalbos
Kristinai stiprybės ir sveikatos. Žurnalistai negi jūs visiškai nesugebat tiesiog labai paprastai žmonių kalba parašyt "42-ejų Kristina susirgo vėžiu". Išgirdus diagnozę"vėžys" visi supranta kad tai yra sunki baisi liga ir nereikia tų jokių jūsų kalbos "perlų". Kiek atsimenu iš mokyklos laikų žodis "smogė" yra naudojamas tam tikro veiksmo atlikimui: smogė ranka, smogė nulūžusi šaka, smogė akmeniu ir t.t. Tie visi: smogė, neteko žado, amo, atvipo žandikauliai... parodo jūsų "raštingumo" lygį, kuris lygus visiškam nuliui.
Kyla klausimas. Kiek durnaropių susileidote, kad briedą varote?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų