Nuovargis, plaukų slinkimas ir apetito praradimas gali išduoti, kad jus kankina vitamino D trūkumas, rašo mirror.co.uk.
Šis vitaminas padeda organizmui įsisavinti ir panaudoti kalcį ir fosforą, kurie yra būtini išlaikyti stiprius ir sveikus kaulus bei dantis, taip pat palaikyti tinkamą širdies veiklą.
Vitaminas D taip pat svarbus kraujo krešėjimui, imuninės sistemos stiprinimui ir raumenų augimui.
Specialistai rekomenduoja kasdien suvartoti po 10 mikrogramų vitamino D papildų, nes šios maistinės medžiagos sunku gauti iš maisto.
Kokie yra vitamino D simptomai?
Be to, lietuviai dažnai negauna pakankamai saulės spindulių, kad pavyktų palaikyti reikiamą vitamino kiekį kraujyje.
Yra devyni vitamino D trūkumą išduodantys simptomai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Pasak Nebraskos universiteto Sveikatos centro, trūkumą išduoda šie simptomai:
- Nuovargis;
- Prastas miegas;
- Kaulų skausmas ar „laužymas“;
- Depresija arba liūdesys;
- Plaukų slinkimas;
- Raumenų silpnumas;
- Apetito praradimas;
- Nusilpęs imunitetas, lengviau susergama;
- Blyški oda.
Daug kalbama apie tai, kad daugybei lietuvių trūksta vitamino D. Atliktų tyrimų apžvalgoje, paskelbtoje žurnale „The Food and Nutrition Journal“, nušviečiama vis daugiau įrodymų, patvirtinančių vitamino D svarbą mūsų sveikatai ir gerovei.
Mitybos specialistė ir tyrimo bendraautorė dr. Pamela Mason teigė:
„Siekiant išvengti vitamino D trūkumo, palaikyti kaulų ir raumenų sveikatą, ypač siekiant išvengti rachito ir osteomaliacijos, būtina užtikrinti, kad vitamino D maisto papildų suvartojama tiek, kiek nurodoma rekomendacijose.“
Dalis mums reikalingo vitamino D gaunama būnant saulėje. Tačiau, kaip aiškina dr. Nisa Aslam, nuo metų laiko, paros meto, dienos ilgumo, debesuotumo, oro taršos priklauso ultravioletinės spinduliuotės poveikis ir vitamino D sintezė odoje.
Vien tik vartojant maistą kasdien reikėtų gauti 10 mikrogramų vitamino D, tačiau tai pasiekti labai sunku. Dėl to rekomenduojama vartoti vitamino D maisto papildus, kad vitamino koncentracija kraujo serume būtų didesnė nei 25 nmol / l – taip išvengsite vitamino trūkumo sukeliamų simptomų.