Kartais prie venų varikozės vystymosi gali prisidėti tam tikrų produktų nevartojimas, nes dėl to gali būti sunku tuštintis, rašo express.co.uk.
„Science direct“ paaiškina: „Varikozinės venos yra išsiplėtusios, besidriekiančios paviršinės venos, kurių dydis yra 4 mm arba didesnis.“
Tai viena dažniausių lėtinio venų nepakankamumo, kuriuo serga 25 proc. moterų ir 15 proc. vyrų, apraiškų.
Svarbiausi šios būklės rizikos veiksniai yra moteriška lytis, vyresnis amžius, sveikatos anamnezė, nėštumas, ilgas stovėjimas, nutukimas ir kraujagyslių formavimosi ydos.
Pripažinta, kad kai kurie mitybos įpročiai taip pat prisideda prie venų varikozės vystymosi
„Venų varikozė retai diagnozuojama tose pasaulio šalyse, kuriose vyrauja daug skaidulų turinti nerafinuota mityba“, – aiškina „Science Direct“.
„Mažai ląstelienos turinti mityba prisideda prie venų varikozės vystymosi, nes tuštinantis reikia labiau įsitempti“, – pridūrė specialistai.
Šį pastebėjimą patvirtina tyrimai, kurių metu nustatytas reikšmingas ryšys tarp venų varikozės ir lėtinio vidurių užkietėjimo. Kai tuštinantis padidėja spaudimas pilvo viduje, tai trukdo kraujui tekėti kojomis.
„Ilgalaikis padidėjęs spaudimas gali susilpninti venų sieneles, sukeldamas varikozę ar hemorojų, arba gali susilpninti storosios žarnos sieneles. Skaidulomis gausi mityba yra svarbiausia venų varikozės ir hemorojaus gydymo ir profilaktikos priemonė“, – pridūrė „Science Direct“.
Papildoma vidurių užkietėjimo komplikacija yra ta, kad dėl šios priežasties žarnynas gali išsipūsti, taip užspausdamas venas ir sumažindamas kraujo tekėjimą.
Be to, kad su maistu gautumėte pakankamai skaidulų, gali tekti išbraukti iš mitybos raciono maistą, kuris kemša arterijas.
Pavyzdžiui, keptas maistas prisideda prie apnašų susidarymo ant vidinių arterijų sienelių, o tai trukdo kraujui jomis tekėti.
Norint užkirsti kelią venų varikozei, vertėtų atkreipti dėmesį į kitus lėtinio venų nepakankamumo požymius.
Johno Hopinso medicinos centro duomenimis, venų varikozės simptomai yra šie:
- kojų ir kulkšnių patinimas;
- tempimo jausmas blauzdose arba skausmas ir niežėjimas kojose;
- skausmas vaikštant;
- odos spalvos pakitimai, dažnai ties kulkšnimis;
- skausmingas kojų mėšlungis arba raumenų spazmai.
Dažnai šiuos simptomus galima supainioti su kitomis sveikatos būklėmis, todėl reikėtų kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą, kad būtų diagnozuota nemalonių pojūčių priežastis.