• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kol žmonija negalės nuspėti ateities, gyvenimo trukmė liks neaiški. Nors negalite 100 procentų žinoti, kiek laiko gyvensite, tyrimai rodo, kad paprastais mitybos pokyčiais galite pailginti gyvenimo trukmę iki dešimtmečio.

Kol žmonija negalės nuspėti ateities, gyvenimo trukmė liks neaiški. Nors negalite 100 procentų žinoti, kiek laiko gyvensite, tyrimai rodo, kad paprastais mitybos pokyčiais galite pailginti gyvenimo trukmę iki dešimtmečio.

REKLAMA

Žarnyno sveikatos priežiūros gydytoja Megan Rossi paaiškino apie šešių „super“ maisto produktų privalumus.

Savo patarimą ji grindė neseniai atliktu tyrimu, išspausdintu žurnale „PLOS Medicine”, kuriame buvo nustatyta, kad įtraukus daugiau augalinių produktų į jūsų mitybą, gyvenimo trukmė gali pailgėti 10 metų.

Pasak daktarės M. Rossi, šie „super šeši” maisto produktai, kurios gali praturtinti jūsų gyvenimą „dešimtmečiu“, yra:

  • Ankštiniai augalai;
  • Vaisiai;
  • Riešutai;
  • Neskaldyti grūdai;
  • Daržovės;
  • Žolelės ir prieskoniai.

Žiūrint kiek plačiau, daktarė pabrėžė, kad 20 gramų riešutų prailgino dalyvių gyvenimo trukmę iki dvejų metų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip sakė daktarė M. Rossi, tyrimas taip pat parodė, kad galite prailginti savo gyvenimą trejiems metams, paprasčiausiai pereidami prie nesmulkintų grūdų.

REKLAMA

Ji taip pat rekomendavo kiekvieną savaitę į jūsų mitybą bandyti įtraukti 30 skirtingų augalų. Pasak daktarės M. Rossi, paprastas būdas pasiekti tokį skaičių – išbandyti įvairių rūšių pupeles.

Kaip šie produktai padeda

Pasak daktarės, kalba eina apie „žarnyno bakterijų maitinimą“. Taip pat žarnyno bakterijų maitinimas gali reguliuoti hormonus ir sustiprinti apsaugą nuo ligų, pasakojo daktarė M. Rossi.

REKLAMA
REKLAMA

Ką parodė tyrimas

Mokslininkai surinko duomenis iš daugelio tyrimų, kuriuose buvo nagrinėjama mityba ir ilgaamžiškumas, taip pat duomenis iš pasaulinės ligų naštos tyrimo, kuriame pateikiama daugelio šalių gyventojų sveikatos santrauka.

Atsižvelgdami į šiuos duomenis, autoriai galėjo įvertinti, kaip gyvenimo trukmė kinta nuolat keičiant vaisių, daržovių, sveikų grūdų, rafinuotų grūdų, riešutų, ankštinių augalų, žuvies, kiaušinių, pieno produktų, raudonosios mėsos, perdirbtos mėsos ir saldžiųjų gėrimų suvartojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau autoriai sugebėjo užtikrinti optimalią ilgaamžiškumo dietą, kurią vėliau jie palygino su įprasta vakarietiška dieta, kurią daugiausia sudaro didelis perdirbtų maisto produktų kiekis, raudona mėsa, riebūs pieno produktai, daug cukraus turintys maisto produktai, fasuoti maisto produktai ir mažas vaisių bei daržovių suvartojimas.

Tyrimų duomenimis, optimalioje mityboje daugiau ankštinių augalų (pupelių, žirnių ir lęšių), nesmulkintų grūdų (avižų, miežių ir rudų ryžių) ir riešutų, mažiau raudonos ir perdirbtos mėsos.

REKLAMA

Mokslininkai nustatė, kad valgant optimalų maistą nuo 20 metų, moterų ir vyrų iš JAV, Kinijos ir Europos gyvenimo trukmė pailgėtų daugiau nei dešimtmečiu.

Jie taip pat nustatė, kad perėjus nuo vakarietiškos mitybos prie optimalios mitybos sulaukus 60 metų gyvenimo trukmė pailgėtų aštuoneriais metais.

80 metų amžiaus žmonių gyvenimo trukmė galėtų pailgėti beveik trimis su puse metų

Tačiau atsižvelgdami į tai, kad ne visada įmanoma visiškai pakeisti savo mitybą, tyrėjai taip pat apskaičiavo, kas nutiktų, jei vakarietišką mitybą pakeistumėte mityba, kuri būtų pusiaukelėje tarp optimalios mitybos ir tipiškos vakarietiškos mitybos, rašo express.co.uk

REKLAMA

Jie nustatė, kad net ir tokia dieta, kurią jie vadino „įgyvendinamumo požiūriu pagrįsta dieta“, 20 metų amžiaus žmonėms vis tiek galėtų pailginti gyvenimo trukmę šiek tiek daugiau nei šešeriais metais moterims ir šiek tiek daugiau nei septyneriais metais vyrams.

Taip pat verta pažymėti, kad įrodymai dėl kiaušinių ir baltos mėsos vartojimo sumažėjimo buvo prastesnės kokybės nei įrodymai dėl neskaldytų grūdų, žuvies, perdirbtos mėsos ir riešutų.

Mankšta taip pat neatsiejama nuo ilgaamžiškumo

Kad išliktų sveiki, Jungtinės Karalystės vyriausiųjų medikų fizinio aktyvumo gairėse teigiama, kad suaugusieji turėtų stengtis būti aktyvūs kiekvieną dieną ir siekti per savaitę atlikti ne mažiau kaip 150 minučių fizinio aktyvumo, vykdydami įvairią veiklą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų