Lyginant su kitais vaikais, jie būdami 2 metų vidutiniškai mokėjo 30 žodžių daugiau, rašoma dailymail.co.uk.
Naujas tyrimas atskleidė, kad akių kontaktas pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais vėliau jiems padeda išvystyti geresnius bendravimo gebėjimus.
Šią savaitę „British Science Festival“ pristatytas tyrimas parodė, kad tie vienerių metukų vaikai, kurie bendrauja ne tik garsais, bet ir akių kontaktu, būdami dvejų metukų būna geriau įvaldę kalbą, praneša „The Guardian“.
Tyrėjai analizavo vaizdo įrašus, kuriuose tėvai bendrauja su savo vaikais, o vėliau jų prašė užpildyti klausimynus apie tai, kaip vaikams sekasi kalbėti.
Šefyldo ir Vorviko universitetų tyrėjų komanda stebėjo 11 ir 12 mėnesių amžiaus vaikų bendravimą su tėvais ir registravo jų skleidžiamus garsus, gestus ir žvilgsnius.
Skirtingai nei anksčiau atliktuose tokio tipo tyrimuose, buvo fiksuojamos ir tėvų reakcijos.
Buvo atskleista, kad tie vaikai, kurie skleisdami garsus dėmesį sutelkia į tėvų veidus, būdami 2 metukų mokėjo vidutiniškai 30 žodžių daugiau.
„Tai reiškia, kad vaikai bando komunikuoti dar prieš ištardami pirmuosius žodžius.“ – sako tyrimo vadovas Edas Connellanas iš Šefyldo universiteto. –"Tokiu būdu jie suteikia galimybę tėvams ir kitiems juos prižiūrintiems žmonėms į komunikaciją reaguoti. Jei suaugusieji į tai reaguoja, gerėja žodžių išmokimo rodikliai.“
Tai – toli gražu ne pirmas tyrimas, parodantis, kad kalbinių gebėjimų vystymuisi yra labai svarbus akių kontaktas.