• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Obuolių actas vertinamas skirtingai, tačiau vis dažniau jį sveiko gyvenimo būdo šalininkai įtraukia į savo racioną. Profesorius Alvydas Unikauskas išdėstė penkias naudingas šio produkto savybes.

Obuolių actas vertinamas skirtingai, tačiau vis dažniau jį sveiko gyvenimo būdo šalininkai įtraukia į savo racioną. Profesorius Alvydas Unikauskas išdėstė penkias naudingas šio produkto savybes.

REKLAMA

Anksčiau laidos „Kviečiame daktarą“ metu LSMU vidaus ligų klinikos gydytojas, profesorius A. Unikauskas buvo sulaukęs Marijos iš Kauno klausimo: kiek kartų per dieną galima vartoti obuolių actą?

Atsakydamas į šį klausimą profesorius A. Unikauskas teigė, kad pirmiausia reikia išsiaiškinti, kas tas obuolių actas – maistas ar vaistas? Tačiau prieš atsakydamas į žiūrovės klausimą, profesorius pateikė kelis faktus apie obuolių acto naudą pasiremdamas moksliniais straipsniais.

Obuolių acto nauda

Pirmoji nauda. Obuolių actas turi polifenolių, kitaip sakant, antioksidantų, kurie organizme mažina uždegimus:

REKLAMA
REKLAMA

„Tai – nuostabu. Ypač didelę obuolių acto naudą galima gauti tuomet, jei laikomasi protarpinio badavimo ir nevalgoma 16-18 valandų. Tokiu atveju labai naudinga pamaitinti žarnyno bakterijas su obuolių actu, nes obuolių actas praktiškai yra fermentuotas maistas, o ne vaistas.

REKLAMA

Pamaitinus gerąsias bakterijos jos už tai atsilygina: geriau suvaldo blogąsias, padeda gaminti įvairias medžiagas, dalyvauja dopamino, serotonino, vitamino B grupės gamyboje ir t. t.“

Antroji nauda, pasak profesoriaus, ta, kad obuolių actas žudo blogąsias žarnyno bakterijas:

„Atliktas tyrimas parodė, kad obuolių actas nužudo blogąsias žarnyno bakterijas: E. coli ir auksinį stafilokoką. O tai yra dar papildomas pliusas į mūsų žarnyno mikrobiomos sveikatą.“

REKLAMA
REKLAMA

 

Organizmas padėkos

Trečioji obuolių acto nauda yra susijusi su insulino reguliacija kraujyje. Prof. A. Unikauskas pristatydamas atliktą tyrimą aiškino, kad buvo išaiškinta, jog išgėrus obuolių acto likus valandai iki valgio, ypatingai turinčio daug angliavandenių, padidėja insulino jautrumas, o tuomet yra užkertamas kelias ženkliam cukraus kiekio kraujyje padidėjimui.

„Aišku, jis padidėja, bet ne tiek. Be to, egzistuoja toks „aušros fenomenas“. Ką tai reiškia? Daugumai žmonių ryte padidėja cukraus kiekis kraujyje, tad jeigu prieš eidami miegoti išgersite obuolių acto, ryte cukraus kiekis padidės mažiau“, – pridūrė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitas, mokslu paremtas, teiginys, apibūdinantis obuolių acto naudą organizmui, yra susijęs su sotumo jausmu. Pasirodo, kad pavartojus obuolių acto greičiau ateina sotumo jausmas, mažėja tikimybė stipriai persivalgyti.

„Ir dar vienas tyrimas, kuris truko 12 savaičių, parodė, kad dalyviams, kurie dalyvavo tyrime, pamažėjo liemens apimtis bei trigliceridų kiekis kraujyje, kurį pakeitė padidėjęs gerojo cholesterolio kiekis“, – dalinosi profesorius.

REKLAMA

Taigi pabaigai, galutinai atsakant į klausimą, kiek galima vartoti obuolių acto, gydytojas nurodė:

„Kadangi obuolių actas yra maistas, tad kaip ir bet kokio maisto jo neturėtume vartoti per daug. Obuolių actą galima išgerti ryte, per pietus, vakare ir nebus jokių problemų.

Įdomus pastebėjimas – nurodoma, kad reikėtų gerti du arbatinius šaukštelius vienai porcijai, tačiau obuolių actą galima ne tik gerti skiedžiant vandeniu, bet ir jo pašlakstyti ant maisto ir taip jį pagardinti.“

Visą laidą žiūrėkite straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

REKLAMA
Aš tai kiekvieną rytą parūgusio alaus maktelnu.Savijauta neišpasakyta.
Taigi ne gryną reikia gerti. Aš dedu sriubinį šaukštą į puodelį vandens. Gaunas rūgštokas, bet ne per rūgštus gėrimėlis. Vartojau jau pusmetį kas rytą pusvalandį prieš pusryčius. Rūgštys nebekyla, nors anksčiau dažnai turėdavau gerti vaistus nuo rūgščių. Susinormalizavo cukrus kraujyje, nukrito cholesterolio rodikliai ir svoris pakrito. Pasidomėkit išsamiau, tikrai daug informacijos yra, gal ir jums padės.
Labai geras produktas ,jeigu nebandet tai nerasykit veju ar girti esa ,
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų