Viskas įvyko birželio 12 dieną, vakare, maždaug 17 valandą. Marina savo mamos sodyboje pjovė žolę. Kadangi sodybos plotas didelis – dirbti tenka daug. Sūnus tuo metu žaidė su kamuoliu kiek toliau nuo jos, todėl moteris nematė, ką jis veikia.
Blauzdoje įstrigo viela
„Tuo metu dirbau viena, o jis atlėkė iki kriaušės ir nuo manęs atitolęs buvo per 2–3 metrus. Nemačiau, kaip įvyko nelaimė, nes pjaudama žolę stovėjau galva į priekį, o sūnus buvo šone.
Staiga jis apsisuko ir nuėjo, aš nubėgau paskui ir pamatėme, jog jam yra žaizda ant kojos, o iš jos nevaldomai bėga kraujas. Tuo metu mes nežinojome, jog jo kojoje yra viela ir iki šiol nežinome, kaip ji ten galėjo patekti.
Sūnui labai skaudėjo sužeistą vietą, todėl nuvykome į priėmimo ir skubiosios pagalbos skyriuje Šakių ligoninėje. Užpildę dokumentus registratūroje, laukėme, kol ateis gydytojas“, – detales prisimena moteris.
Atėjus gydytojui, pasak moters, jis nė neprisistatė, o apžiūra buvo labai trumpa – „tik užmetė akį į mano sėdintį vaiką ir pasižiūrėjo, jog paviršiuje yra maža žaizda.“ Gydytojas nepažiūrėjo, kaip vaikas vaikšto, o jis negalėjo net sulenkti kojos.
Marina pasakoja, jog gydytojas teigė, kad dėl tokio atvejo niekas į ligoninę nesikreipia, jog „greitoji psichologinių problemų negydo.“ Moteris paklausė, ką daryti, nes jos sūnui skauda, tačiau gydytojas atsakė, jog tai yra normalu, nes įsipjovus į pirštą taip pat skauda.
„Mano vaikas yra ypatingai kantrus, jei sako, kad jam skauda – vadinasi skauda labiau nei tik įsipjovus į pirštą. Gydytojo klausiau, ar nereikia nieko griebtis, kad nebūtų uždegimo, tačiau jis patikrinęs, jog sūnus turi skiepą nuo stabligės atsakė, kad nieko nereikia.
Vizito metu jam net nebuvo dezinfekuota žaizda – nesulaukėme jokios skubios pagalbos. Trumpai apžiūrėjęs žaizdą, gydytojas išbėgo iš kabineto – su tokiu atveju susiduriu pirmą kartą“, – apmaudo neslepia Marina.
Buvo atlikta operacija
Birželio 14 dienai berniukas buvo užrašytas vizitui pas gydytoją, tačiau po vizito Šakių ligoninėje, jis eiti ten atsisakė. Kaip teigia Marina, jos sūnus nebenorėjo būti kvailinamas. Tačiau skausmas niekur nedingo, nepadėjo net nuskausminamieji, todėl po maždaug savaitės, nebeiškentęs skausmų jis sutiko apsilankyti pas šeimos gydytoją.
Gydytoja iš karto pamatė, kad kažkas negerai, todėl suteikė siuntimą pas traumatologą. Birželio 28 dieną Marinos sūnus apsilankė pas traumatologą, kuris padaręs rentgeno nuotrauką pamatė 5 centimetrų vielą, įstrigusią berniuko kojoje ir už valandos paskyrė operaciją.
„Mano vaikas operacijos net nebijojo – skausmas nugalėjo baimę. Operacija truko pusę valandos, o po jos viskas buvo gerai. Šiuo metu vyksta gijimas, o po 14 dienų trauksime siūlus.
Gerai, kad viskas baigėsi laimingai, tačiau tik atvykus į priėmimo skyrių, mus turėjo apžiūrėti tinkamai. Gydytojai klausia, ar labai skauda, jie juk turi skalę, pagal kurią vertina. O priėmimo skyriuje dirbęs gydytojas jokių klausimų neuždavė, tik manęs klausė, ar mačiau kaip tai įvyko.
Nesuteikė jokių rekomendacijų, ką toliau daryti, diagnozė raštu net nėra parašyta. Jaučiausi taip, lyg sutrukdėme šio gydytojo darbą atvykdami su sveikatos problemomis“, – tikina Marina ir priduria, jog dėl šio įvykio ji pateikė skundą Šakių ligoninės vadovui Ignui Sadauskui bei Šakių savivaldybės Administracijos direktoriui Vytautui Ižganaičiui.
Naujienų portalui tv3.lt dėl šios situacijos susiekus su Šakių ligoninės direktoriumi Ignu Sadausku, jis atsakė, jog šiuo metu pakomentuoti negali:
„Skundą iš Jūsų minimo asmens gavome. Skundą išnagrinėsime. Pakomentuoti situacijos šiuo metu negalime.“