Kūdikis mirė po to, kai agresyvi šarka puolė mamą, o ši, bandydama išvengti susidūrimo, suklupo ir pargriuvo.
Po rugpjūčio pradžioje Australijos parke įvykusios tragedijos buvo įvestos naujos taisyklės, kaip kovoti su pavojingais paukščiais.
Mia buvo vos penkių mėnesių, kai nukrito nuo motinos rankų ir patyrė kritinių galvos traumų Glindemanno parke, Brisbane.
Po kūdikio mirties Brisbeno miesto taryba patvirtino, kad agresyvūs paukščiai bus pašalinti iš parkų.
Atlikus tyrimą nustatyta, kad dar iki šios tragedijos buvo pateikti penki skundai dėl grėsmę keliančios šarkos.
Netrukus po dukrelės netekties, sukrėsti tėvai Jacob ir Simone paskelbė pareiškimą, sakydami, kad yra dėkingi už savo „brangiausią mažą dovanėlę“.
„Mia atnešė džiaugsmą į visų gyvenimus savo užkrečiama šypsena ir žaviu juoku, ji amžinai liks mūsų širdyse“, − rašė jie.
Apie agresyvų paukštį pranešė anksčiau
Visuomenė dosniai aukojo šeimai – buvo surinkta daugiau nei 140 000 JAV dolerių, rašo dailystar.co.uk.
Šarka buvo pagauta ir paleista už Brisban miesto ribų.
Antradienį Brisban meras Adrian Schrinner paskelbė, kad peržiūrėjus Tarybos paukščių valdymo politiką, buvo imtasi aktyvesnio atsako į pavojingus paukščius.
Ponas Schrinner sakė: „Tai, kas nutiko kūdikiui Mia, buvo tragiška nelaimė, labai traumavusi jos šeimą ir paveikusi tiek daug mūsų bendruomenės žmonių“.
Jis pridūrė, kad Mia tėvams teikiama bendruomenės parama.
Dėl agresyvaus paukščio buvo gauti penki skundai, tačiau nesiimta jokių veiksmų, kol neįvyko tragedija, paaiškino ponas Schrinner.
Dabar bus pasamdyti akredituoti laukinės gamtos pareigūnai, kurie gaudys ir pašalins pavojingus gyvūnus iš parkų, jei bus gauta kokių nors agresijos prieš žmones įrodymų.
Jis pridūrė: „Iš ataskaitos aišku, kad Tarybai reikia griežtesnių procedūrų, užtikrinančių, kad ekspertai būtų iškviečiami anksčiau ir šie paukščiai būtų perkeliami. Kai kurie žmonės įsitikinę, kad šiuos paukščius reikia palikti ramybėje, tačiau miesto vietovėse, pavyzdžiui, parkuose ir pėsčiųjų takuose, mes visada turime teikti pirmenybę žmonėms.
Manau, kad informacinius ženklus reikia patobulinti, jie turi būti labiau matomi, juos reikia supaprastinti, kad bendruomenei būtų siunčiama labai aiški žinia, jog jie patenka į vietą, kurioje yra agresyvių paukščių“.