Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Dalis informacijos šiame straipsnyje yra beviltiškai sena ir klaidinanti. Apmaudu, kad ne tik žurnalistai, bet ir didžioji dalis medikų kartoja 30-40 metų senumo išvadas, nepasidomėdami naujomis žiniomis.

Kas tingi skaityt, tai trumpa išvada tokia - ne cholesterolio bijokit ir ne statinus gerkit, o išimkit iš mitybos angliavandenius visom formom, išskyrus skaidulas, nes būtent gliukozė yra šakninė priežastis dėl kurios kemšasi kraujagyslės.
Angliavandenius keiskite baltymais ir riebalais.

Cholesterolis yra būtinas organizmui. Žmonės miršta nuo cholesterolio trūkumo, ne nuo aukšto lygio. Nebus cholesterolio - neužsigydys ląstelių pažeidimai, sutriks hormonai, nes daugybė jų gaminami būtent iš cholesterolio.

Cholesterolį kraujas turėtų išnešioti po visą organizmą. Cholesterolis yra kažkiek tirpus vandenyje. Kraujyje yra daug vandens. Kad pernešt cholesterolį į paskirties vietą neištirpintą, organizmas jį transportuoja didelėse hidrofobinėse molekulėse, vadinamose lipoproteinais. Lipoproteinus kepenys reguliariai iš kraujo susirenka atgal, tam kad prifarširuotų naujo cholesterolio ir ciklas kartojasi.

Lipoproteinai yra įvairių rūšių. Mažo tankio lipoproteinai (toliau MTL) yra tie, kurių bijoma, jie vadinami bloguoju cholesteroliu. Bijoma todėl, kad gliukozė kraujyje pažeidžia baltymą APOB100, pagal kurį kepenys atpažįsta ir susirenka MTL perdirbimui. O tokia gliukozės pažeista MTL molekulė gali prasmukti po kraujagyslės vidiniu ląstelių sluoksniu, kur ją randa makrofagai, pamato, kad pažeista, kaip kenkėją apglėbia savimi ir finale gaunam tokį tarsi putų darinį. Šiam procesui kelią galėtų užkirsti glykokaliksas - nuo vidinio kraujagyslio sluoksnio į kraujagyslės vidų augantys tokie kaip žiuželiai, bet vėlgi, gliukozė glykokaliksą suplonina, o tada tas pažeistas MTL gali praslysti. Gliukozės šuolis glykokalikso sluoksnį sumažina perpus 6-ioms valandoms.

Matot priežastinį ryšį? Gliukozė kraujyje 1. pažeidžia MTL, 2. dėl nuėsto glykokalikso padidina galimybes papulti į kraujagyslės sienelę. 3. padaro MTL valgytiną makrofagams.

Kaip veikia statinai? Jie kepenyse padidina ApoB100 receptorių kiekį, pagal kurį kepenys atpažįsta MTL. Daugiau receptorių - daugiau MTL išimama iš apyvartos perdirbimui. Bet prisiminkim, kad surenkamas tik nepažeistas MTL. Pažeisto kepenų receptoriai negali atpažinti, o tai reiškia - ir surinkti. Reiškia dėl statinų kraujyje cirkuliuoja vis didesnė dalis pažeisto MTL, nors tyrimai rodo, kad MTL nukrito.

O pažeisto ir sveiko MTL santykis labai smarkiai koreliuoja su kraujagyslių ligomis.

Gydytojai, kardiologai, dietologai, paskaitykite, pasidomėkite. Jei domėsitės - rasite patvirtinimą ir nustosite žmones koliečyti statinais.

Ne statinus brukite, o patarkite atsisakyti cukraus ir visko, kur jo yra: miltų, kruopų, krakmolingų daržovių.
Naudojau "Sortis" po poros metų vartojimo užpuolė krūva ligų staigiai nutraukė be jokio paaiškinimo, cholesterolis sumažėjo bet normos nepasiekė.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų