• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš pradedant svaigintis alkoholiu, patariama imtis tam tikrų prevencinių priemonių, kurios gali padėti sumažinti pagirių simptomus, rašo healthline.com.

Prieš pradedant svaigintis alkoholiu, patariama imtis tam tikrų prevencinių priemonių, kurios gali padėti sumažinti pagirių simptomus, rašo healthline.com.

REKLAMA

Uždegiminiai procesai padeda jūsų kūnui atstatyti audinių pažeidimus ir kovoti su infekcijomis. Yra įrodymų, kad daugelį pagirių simptomų sukelia silpnas uždegimas.

Nevartokite acetaminofeno (tylenolio), kad išvengtumėte pagirių simptomų. Alkoholio ir acetaminofeno derinys gali būti toksiškas jūsų kepenims.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), tokie kaip aspirinas, ibuprofenas ar naproksenas, gali palengvinti pagirių simptomus, tačiau jie taip pat gali sudirginti skrandžio gleivinę.

Kai kurie vitaminai ir vaistažolės taip pat gali padėti. Tačiau 2021 m. atliktame tyrime nustatyta, kad tai nėra itin patikimi įrodymai, todėl buvo raginama toliau tirti šių priemonių veiksmingumą.

REKLAMA
REKLAMA

2019 metais atliktas nedidelės apimties tyrimas parodė, kad dalyvių, kurių maiste ir gėrimuose buvo daugiau B grupės vitaminų ir cinko, pagirios buvo lengvesnės.

REKLAMA

Kiti tyrimai rodo, kad šių papildų vartojimas gali žymiai sumažinti pagirių simptomus, nors įrodymai taip pat nėra patikimai pagrįsti. Tai:

- gvazdikėlių ekstraktas, - tolfenamo rūgštis, - pirtinolis, - raudonasis ženšenis.

Nors jie visiškai neapsaugo nuo pagirių, tačiau kai kurie papildai gali palengvinti simptomus.

Ką daryti, kai vis tik vartojate alkoholį? Kai kurie iš šių veiksmų gali padėti išvengti pagirių arba jas sumažinti.

REKLAMA
REKLAMA

Gerkite saikingai arba visai negerkite

Pagirių sunkumas yra proporcingas suvartotam alkoholio kiekiui. Todėl geriausias būdas apsisaugoti nuo pagirių yra gerti saikingai arba visiškai susilaikyti.

Alkoholio kiekis, sukeliantis pagirias, yra labai individualus.

Jei geriate tiek, kad apsvaigstate, kitą dieną gali kankinti pagirios. Tačiau apie 20–25% geriančių žmonių yra „atsparūs pagirioms“ ir nejaučia jokių simptomų

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Venkite gėrimų, kuriuose yra daug jiems būdingų giminingų cheminių junginių

Etanolis yra pagrindinė alkoholinių gėrimų veiklioji medžiaga, tačiau juose taip pat yra tam gėrimui specifinį skonį suteikiančių cheminių junginių.

Kai cukrų fermentuojančios mielės gamina etanolį – tiesiog vadinamą alkoholiu – taip pat susidaro giminingi junginiai. Tai toksiškos cheminės medžiagos, įskaitant metanolį, izopentanolį ir acetoną.

REKLAMA

Atrodo, kad alkoholiniai gėrimai, kuriuose yra daug giminingų junginių, padidina pagirių dažnį ir intensyvumą. Tyrimai rodo, kad metanolis, įprastas etanolio giminaitis, yra stipriai susijęs su pagirių simptomais.

Gėrimai, turintys daug giminingų junginių, yra viskis, konjakas ir tekila. Burbono viskyje yra išskirtinai daug giminingų junginių.

Kita vertus, bespalviuose gėrimuose, tokiuose kaip degtinė, džinas ir romas, yra mažai giminingų medžiagų.

REKLAMA

Gerkite daug skysčių

Alkoholis yra diuretikas, todėl reikia dažnai šlapintis, o tai gali prisidėti prie dehidratacijos.

Nors dehidratacija nelaikoma pagrindine pagirių priežastimi, ji gali sukelti tokius simptomus kaip troškulys, galvos skausmas, nuovargis ir burnos džiūvimas.

Laimei, dehidratacijos lengva išvengti – tiesiog būtinai gerkite pakankamai vandens. Remiantis 2016 m. atliktais tyrimais, geriant žaliąją arbatą, chrizantemų arbatą ar sodos vandenį, gali padidėti alkoholio apykaita ir taip pat galima išvengti su alkoholiu susijusios žalos kepenims.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remiantis tuo pačiu tyrimu, turėtumėte vengti gerti gėrimus, tokius kaip šviežios apelsinų sultys, arba energetinius gėrimus, tokius kaip Red Bull, kartu su alkoholiu, nes toks derinys gali sukelti su etanoliu susijusį kepenų pažeidimą.

Gera taisyklė – tarp gėrimų išgerti stiklinę vandens ar kito nealkoholinio gėrimo ir prieš miegą išgerti bent vieną didelę stiklinę vandens.

Negerkite kitą rytą

Gydyti pagirias alkoholiniu gėrimu atrodo paradoksalu. Nepaisant to, tai garsi priemonė nuo pagirių, dažnai perfrazuojama kaip „gydykis tuo, nuo ko susirgai“.

REKLAMA

Nors tai nėra veiksminga, tačiau tam yra įdomus mokslinis paaiškinimas.

Paprasčiau tariant, manoma, kad daugiau alkoholio turi įtakos metanolio, gerai žinomo giminingo junginio, kurio kai kuriuose gėrimuose randama nedideliais kiekiais, metabolizmui.

Išgėrus, jūsų kūnas metanolį paverčia formaldehidu – labai toksiška medžiaga. Formaldehidas gali būti iš dalies atsakingas už daugelį pagirių simptomų. Tačiau alkoholio vartojimas ryte po gausaus gėrimo gali slopinti šį konversijos procesą ir užkirsti kelią formaldehido susidarymui.

REKLAMA

Metanolis nekenksmingai pašalinamas iš jūsų kūno per kvėpavimą ir šlapimą. Štai kodėl etanolis dažnai naudojamas apsinuodijimui metanoliu gydyti.

Be to, ryte labai nerekomenduojama vartoti alkoholio kaip vaisto nuo pagirių, nes tai gali tiesiog atitolinti neišvengiamą įvykį.

Gėrimas ryte dažnai siejamas su priklausomybe nuo alkoholio, o malšinti juo pagirias nepatartina ‒ neverta rizikuoti savo sveikata.

 

žurnaliūga prirašo cheminių medžiagų pavadinimų, pakonsultuotas /a, tada paprastam skaitytojui tik "aiškiau"...
Kaip sakoma - "poshol /a obratno v pi*du, žurnaliūga"...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų