• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Katės itin mėgsta draskytis. Jos tai daro žaisdamos, žymėdamos teritoriją, įspėdamos kitus katinus ar tiesiog pasirąžydamos.

Katės itin mėgsta draskytis. Jos tai daro žaisdamos, žymėdamos teritoriją, įspėdamos kitus katinus ar tiesiog pasirąžydamos.

REKLAMA

Kačių draskymas turi ir kitą priežastį, taip keturkojės pašalina seną, nago sluoksnį ir taip paaštrina nagus, tačiau kartais toks katės pomėgis gali neigiamai atsiliepti šeimininko baldams, kilimams ar užuolaidoms rašo portalas „aspca.org“.

Ką daryti su draskymo įpročiais?

Geriausia taktika yra nebandyti panaikinti pačio draskymosi įpročio, tačiau išmokyti katę, kur jai galima draskyti.

Pirmiausia išsiaiškinkite, kokie paviršiai jūsų augintiniui labiausiai patinka. Jų gali būti įvairių: horizontalūs, vertikalūs, kartoniniai, kiliminiai, mediniai, drobiniai ir panašūs.

„Aspca.org“ teigia, kad kaip ir žmonės, katės turi savo skonį ir pomėgius, todėl kai jau žinosite kas labiausiai domina augintinę galite suteikti jai kelias vietas draskymui, įvairiose namų vietose. Turėkite galvoje, kad katėms reikia tvirto draskymo paviršiaus, kuris nejudės ir nenukris, kol augintinė juo naudosis.

REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui kačių patinka draskyklės, kurios suteikia galimybę pilnai išsitempti, galimai todėl joms patinka galąsti nagus į jūsų užuolaidas..

REKLAMA

Nepamirškite paskatinti

Įrengtas vietas draskymui nepamirškite pakvėpinti katžolės kvapu, taip pritrauksite augintinį prie naujos draskyklės.

Na, o kad gyvūnas atsisakytų minties nagus galąsti į jūsų sofą, vietose, kurias yra pamėgęs draskyti galite priklijuoti dvipusės lipnios juostos, švitrinio popieriaus ar medžiaginės kibios tvirtinimo juostos, kitaip žinomos, kaip „velcro“.

Šalia šių panaudotų priemonių pastatykite „legalią“ alternatyvą draskymui.

Nepamirškite ir kirpti katės nagų. Jei nesate užtikrinti, kaip tai daryti – pasitarkite su veterinaru.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat galite naudoti plastikinius ar silikoninius nagų dangtelius, šie laikinai prisiklijuoja prie katės nagų ir jei ši bandys draskyti baldus – nepadarys žalos jiems.

Ko nedaryti?

Garsiai suploti ar papurkšti katę vandeniu, kai ši drasko baldus, galima tik kaip paskutinę išeitį, kai niekas kitas daugiau neveikia, nes yra didelė tikimybė, kad augintinis pradės jūsų bijoti, o draskymo tai nesumažins.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neišmeskite draskyklės, kuri jums atrodo nebegraži. Katėms tokios vietos draskyti – tikras malonumas, nagai ant išpešioto kilimo ar kartono kimba dar geriau, kvapas pažįstamas ir atrodo daiktas augintiniui patikimiau nei visiškai naujas, tvirtina portalas „aspca.org“.

Taip pat nebandykite patys versti katės draskyti jūsų nupirktos ar pagamintos draskyklės. Per prievartą tempdami nagus per paviršių, galite ne juokais išgąsdinti augintinį. Taip keturkojis pradės vengti ne tik draskyklės bet ir jūsų.

REKLAMA

Ar galima pašalinti nagus

Daugelis yra girdėjęs apie nagų išoperavimą katėms ir įsivaizduoja, jog tokia operacija apima tik patį nagą, tačiau iš tiesų tokios operacijos metu pašalinamas paskutinis kiekvieno piršto kaulas, įskaitant nagą ir jo šerdį.

Amerikos prevencijos žiauriam elgesiui su gyvūnais asociacija tikina, kad nagų pašalinimas, taikomas gali būti tik infekcijos ar itin sunkaus ir nepataisomo elgesio, kai visos kitos priemonės jau išbandytos, atveju.

Tokia operacija, tik dėl to, kad katė drasko baldus nerekomenduojama, dėl gyvūnui sukeliamo skausmo, anestezijos, galimo gausaus kraujavimo, bei kitų augintinio sveikatai kenkiančių faktorių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų