Lietuvos aukštuomenės paveldas
Pasak Ievos Šiušaitės, laikinai einančios Všį. ,,Trakų Vokės dvaro sodyba" direktorės pareigas, apie dvaro prabangą byloja Baltojoje rūmų salėje tarpukariu stovėjęs baltas rojalis. ,,Tai buvo Tiškevičių šeimos prabangos ženklas, pritraukdavęs į šį dvarą atvykti ir daugelį žymių to meto artistų”, – pasakojo direktorė.
Būtent Grafų Tiškevičių dėka dvaro rūmai iškilo 1876-1880 m. netoli Vokės upės pagal italų architekto Leonardo Markonio projektą, kuris rėmėsi Lenkijos karalių Lazenkų rezidencijos architektūros pavyzdžiu. Šalia buvo užveistas parkas, kurio kūrėjas Eduardas Andrė – žymus kraštovaizdžio architektas, savo darbais pagarsėjęs visoje Europoje. Kitais jo kūriniais Lietuvoje galima pasigrožėti – Lentvaryje, Užutrakyje, Palangoje.
Paslaptingi dvaro rūsiai
Maždaug 500 kvadratinių metrų – tokį plotą aprėpia Tiškevičių dvaro požemiai. Dabar ši erdvė naudojama menininkų parodoms bei kitiems kultūriniams renginiams realizuoti. Turistų dėmesį taip pat patraukia tunelis jungiantis dvarą su kitu sodyboje esančiu statiniu.
Trakų Vokės dvaro istorija taip pat yra glaudžiai susijusi su totoriais. Po pirmo Vokės vardo paminėjimo XIV a. pabaigoje Vytautas šiame krašte apgyvendino totorių belaisvius. ,,Iki šių dienų sklando gandai, kad totoriai buvo nepakeičiami ūkvedžiai ir arklininkai. Tuometinės Tiškevičių arklidės dabar yra naudojamos gyvenvietės kultūros centro reikmėms, tačiau išlikusi autentiška statinio išorė žavi atvykusius svečius”, - pastebi Ieva Šiušaitė. Dvaro grožis sudomino BBC
Trakų Vokė turėtų atkreipti kino mylėtojų dėmesį – vos prieš metus Britų visuomeninis transliuotojas (BBC) ekranizavo Levo Tolstojaus romaną ,,Karas ir taika” ir daugybę scenų nufilmavo Lietuvoje. Trakų Vokės dvaras filme sugretintas su Maskvos rūmais ir įamžintas trijose serijose iš šešių, tad po birželį numatomos serialo premjeros Lietuvoje, tikimąsi didesnio turistų antplūdžio.
Kviečia piknikui
Nuo 2015 metų, kada dvaro durys tapo atviros visuomenei, jame aktyviai organizuojami įvairūs renginiai. Dvaro lankymo sezonas prasidės jau balandžio 30 dieną, o visi norintys kviečiami pabėgti nuo miesto šurmulio ir šeštadienio popietę praleisti kitaip – fone skambant muzikai grožėtis Tiškevičių dvaro teritorijoje esančiais istoriniais pastatais, parkų alėjomis, tvenkiniais bei kitais dvaro sodybos elementais.
Daugiau sužinoti apie įdomiausias Lietuvos vietas galite ČIA!