Be to, Bobo hortenzija dar ir priežiūros nereikalauja – ją nepaprastai lengva auginti. Štai tokiais pranašumais pasižymi šioji hortenzija, bet praplėsime sąrašą dar geresnėmis ypatybėmis.
Bobo hortenzija ir jos charakteristika
Patogumo dėlei taip vadinama Bobo hortenzija iš tikrųjų yra šluotelinės hortenzijos „Ilvobo“ veislė, kurios prekinis ženklas yra Bobo® (Hydrangea paniculata „Ilvobo“). Tai sodininkų itin mėgstama hortenzijos veislė dėl jos mini išvaizdos – šis krūmas yra bene žemiausias iš visų hortenzijų. Ši nykštukinė veislė siekia tik 0,76–0,9 m aukštį ir 0,9–1,2 m plotį. „Bobo“ auga palyginti lėtai, bet savo tikrąjį aukštį pasiekia po 2–3 metų.
Augalas pasižymi unikalios struktūros žiedais, kurie nepanašūs į kitų hortenzijų. Žiedynai esti kūgio pavidalo, baltos, o sezonui įsibėgėjus įgauna rausvą arba raudoną atspalvį. Šluotelės yra stambios, siekiančios 25 cm ilgį, kurios žydi liepą–rugsėjį, kartais net spalį.
Be to, šluotelių būna tiek daug, kad beveik nesimato žaliosios krūmo dalies ir lapų! Dar viena išskirtinė savybė – žiedų spalvos pokyčiai nepriklauso nuo dirvos pH, kas būdinga kai kurioms kitoms hortenzijoms.
Stebina tai, kad Bobo hortenzija yra labai atspari šalčiui ir geriausiai auga vėsesnio klimato kraštuose (3–7 atšiaurumo zonose).
Kaip auginama Bobo hortenzija?
Jeigu esate patyręs hortenzijų augintojas, tai „Bobo“ hortenziją auginti jums bus dar paprasčiau. Ši veislė yra nelepi, nekaprizinga, atspari šalčiui, kenkėjams, ligoms, netgi toleruoja druskingas vietas.
Vieta. „Bobo“ hortenzija auga pilnoje saulėje ar vietoje su daliniu pavėsiu. Idealiausia, jei per dieną augalas gautų 6 valandas saulės šviesos.
Dirva. Tinka bet kokios struktūros dirva, kuri yra vidutiniškai drėgna, bet gerai drenuota. Kaip ir daugeliui hortenzijų, šiai taip pat labiau tinka rūgštesnė dirva su pH 5,8–6,2.
Sodinimas. Sulaukite tinkamo laiko, kada sodinti hortenzijas, ir tada imkitės darbo. Pavasarį arba rudenį pakaks gėlyne iškasti dvigubai platesnę už šaknų gumulą duobę ir į ją įsodinti hortenziją. Vėliau augalą perai palaistykite.
Auginimas vazone. Dėl sąlyginai miniatiūrinės išvaizdos, Bobo hortenzija kuo puikiausiai jaučiasi auginama ir vazone. Jei parinksite tinkamo dydžio indą, ji ten sėkmingai gyvuos daugybę metų. Sodinkite hortenziją į vienu ar dviem dydžiais didesnį už originalų vazoną (tas, kuriame augo ją įsigyjant).
Geriausiai tinka terakotos vazonas su didelėmis drenažo angomis dugne ir turintis platų, plokščią pagrindą. Jį pripildykite įprastu gėlėms skirtu substratu.
Šluotelinės hortenzijos Bobo priežiūra
Laistymas. Augalas netoleruoja drėgmės pertekliaus, bet dirva turėtų būti vidutiniškai drėgna. Nors sausi orai neturėtų pakenkti Bobo hortenzijai, tačiau dėl ilgai trunkančios sausros gali pradėti ruduoti ar nuvysti žiedai. Tad sausros laikotarpiu pasirūpinkite laistymu.
Mulčiavimas. Tai naudingas etapas, neleidžiantis greitai išgaruoti drėgmei ir padeda slopinti piktžoles, tad Bobo hortenziją mulčiuokite organinėmis medžiagomis.
Tręšimas. Jei reikia, Bobo hortenziją tręškite vieną kartą ankstyvą pavasarį rožių trąšomis. Pasodinus augalą derlingoje dirvoje, papildomai tręšti jo nereikia.
Genėjimas. Krūmas žiedus krauna kasmet ant naujų ūglių, tad rudenį po vegetacijos arba ankstyvą pavasarį prieš naują augimą galite nukarpyti visus stiebus, palikdami kelis centimetrus virš žemės. Bet jeigu genėti nenorite – nieko tokio, likę stiebai tarnaus kaip atrama naujiems ūgliams.
Šaltinis: derlingas.lt