Šliužai ir sraigės yra vieni iš labiausiai augalus siaubiančių kenkėjų. Daugelis valandų valandas praleidžia gražindami lauko erdvę – pjauna veją, sodina ir laisto gėles, ir labai apmaudu, kai šliužai ir sraigės ima visa tai niokoti.
Nors jos atlieka ir vertingus darbus sode, pavyzdžiui, padeda skaidyti augalines medžiagas, deja, jos taip pat mėgsta ėsti minkštus mėsingus lapus ir daigus, suniokodamos taip rūpestingai prižiūrimus augalus. Šie padarai puola ir vaisius, ir daržoves.
Žinoma, visada galima nusipirkti specialiai paruoštų priemonių šiems kenkėjams naikinti, tačiau jie nėra pigūs, be to, jie gali būti pavojingi naminiams bei laukiniams gyvūnams, rašo mirror.co.uk.
Priemonės, kaip atsikratyti šliužų ir sraigių
Sodininkė Emma turi žemės sklypą Londone ir reguliariai dalijasi savo patirtimi bei atradimais. Ji pasiūlė kelias natūralias priemones, kurios apsaugo auginamas daržoves, vaisius bei gėles nuo šliužų bei sraigių ir nereikia jokių pesticidų.
„Pirmiausia, mums reikia susmulkintų lukštų, – aiškino Emma. – Tinka bet kokie lukštai, tik būtinai pašalinkite kiaušinio likučius, antraip jie privilios šliužus.“ Taigi, jei pusryčiams valgote kiaušinius, lukštus būtinai pasilikite ir panaudokite juos sode.
„Dar galima naudoti vilnos granules, – tęsė ji. – Jos tikrai gerai veikia, tačiau būtina jas gerai sulieti vandeniu, kad gautumėte storą apsauginį sluoksnį.“
Moteris atskleidė, kad aplink moliūgus beria pelenus, kurie, pasak jos, „tikrai labai, labai veiksmingi“. Be to, pelenai taip pat puikiai tinka dirvožemiui – tai tarsi abipusė nauda.
Ji taip pat bandė naudoti alaus spąstus, kurie tikrai gerai veikia gaudant ir naikinant šliužus, tačiau prisipažino, kad nemėgsta jų žudyti, todėl naudoja juos tik kaip kraštutinę priemonę. Tačiau jei norite išbandyti tokius spąstus patys, tereikia giliau įkasti indą ir į jį įpilti truputį alaus, kuris pritrauks padarus.
Galiausiai Emma pasidalijo savo mėgstamiausia priemone nuo šliužų ir sraigių – tai mineralizuotas šiaudų mulčias, tarsi drėgnas šienas. Moteris teigia, kad jis padeda atbaidyti kenkėjus, nes sukuria barjerą, taip pat labai gerai dirvoje sulaiko drėgmę.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!