Elektroninė maisto ir kasdienių prekių parduotuvė „Barbora“ kartu su žygius organizuojančiu „TrenkTuru“, pateikia keletą idėjų, kur žygiuoti neišvykstant iš savo gimtojo miesto ar poilsiaujant pajūryje.
Spontaniška pramoga, kurios populiarumas nemažėja
Kada lietuviai taip pamėgo žygiuoti? Dauguma mano, kad aktyvios veiklos gamtoje proveržį paskatino pandemija. Visgi žygius rengiančios organizacijos „TrenkTuras“ vadovas Deividas Urbonavičius sako, kad žygiai pradėjo populiarėti anksčiau.
„Matėme spartų žygių populiarėjimą dar porą metų iki pandemijos, organizuodami masinius žygius. Tačiau tiesa ir tai, kad pandemija ir ribojimai uždarose patalpose sukėlė laikiną savarankiškų žygių populiarumo bangą. Pasibaigus ribojimams tokių žygių populiarumas kiek atslūgo, tačiau tai išlieka aktyvaus laisvalaikio mėgėjų pasirinkimu.“
Visgi būtent pandemija, anot D. Urbonavičiaus, paskatino pradėti solo žygių projektą, kai žygiuoti įdomiausiais maršrutais gali vienas ar vos pora žmonių. Solo žygiai – puiki pramoga mėgstantiems aktyvią veiklą ir spontaniškumą. Kaip pastebi D. Urbonavičius, žygeiviai platformoje solo maršrutus rezervuoja likus maždaug dviem valandoms iki žygio pradžios.
„Darome išvadą, kad žmonės savaitės eigoje svarsto apie savaitgalio žygį, bet konkretų maršrutą išsirenka ir rezervuoja atsikėlę savaitgalio rytą“, - svarsto D. Urbonavičius.
Norėdama klientus paskatinti vasarą leisti aktyviai, el. parduotuvė „Barbora“ dovanoja 5 nemokamus solo maršrutus minėtoje kelionių platformoje.
„Kviečiame būti spontaniškais ir judėti, todėl siūlome išbandyti solo maršrutus arčiau namų didžiuosiuose miestuose – pabėgti į gamtą tiesiog po darbų ar savaitgalį. O besiilsinčius Lietuvos pajūryje kviečiame vieną dieną poilsį paplūdimyje pakeisti 8 km turu po žymiausias Nidos vietas“, – sako Jurgita Gižaitė-Tulabienė, „Barboros“ komunikacijos vadovė.
Ieškantiems lengvo, bet nenuobodaus pasivaikščiojimo Šiauliuose
Šiauliuose esantys Talkšos ir Salduvės parkai – puiki vietovė pradedantiesiems žygeiviams arba ieškantiems patogaus, nesudėtingo maršruto, kuriuo galėtų eiti net su mažiausiais vaikais ar gyvūnais.
Žygis Talkšos taku – proga išvysti ne tik Talkšos ežerą ir jo pakrantės gamtą, bet ir pasigrožėti atsiveriančiais apylinkių vaizdais. Kolekcionuojantys iš aukštai atsiveriančias panoramas ir norintys paįvairinti žygio maršrutą, turės progą užlipti ant Salduvės piliakalnio.
Maršrutas: https://bit.ly/3yMMR55
Poilsiaujantiems Nidoje – gamtos lobynai, kuriuos būtina pamatyti
Dažnas lietuvis vasarą traukia į pajūrį, o visuomet užburianti Nida niekuomet nestokoja svečių. Savo atostogas leisiantiems šiame kurorte verta išbandyti žygį, apimantį svarbiausias Nidos vietas. Pražygiavus 8 km, galima išvysti tokius objektus kaip Neringos švyturys, Neringos krėslas, Mirties slėnis ar apžvalgos bokštas, nuo kurio atsiveria kerintys pušynų ir jūros vaizdai.
Maršrutas: https://bit.ly/3yPFgTb
Žygis po atsinaujinusį Panevėžį – miesto ir gamtos dermė
Kada paskutinį kartą lankėtės Panevėžyje? Šią vasarą tikrai jį verta aplankyti ir leistis į nuotykių kupiną žygį pėsčiomis. 10 km maršrutas išpildys ne tik gamtą, bet ir urbanistinę aplinką mėgstančiųjų lūkesčius – maršrutas apima atsinaujinusią Nevėžio krantinę, miesto parką Skaistakalnyje, Dembavos kaimą, taip pat – miesto dalį, kur vaikų žaidimų ar sporto aikštelės kvies aktyviam, o maudymosi vietos – atgaivinančiam sustojimui.
Maršrutas: https://bit.ly/3yo1Tg8
Šalia Kauno – plaučių ventiliacija pušyne
Miško takeliai, pušynai, Nemuno krantai, Lampėdžių karjero paplūdimys – tiek visko galima pamatyti laiką leidžiant Kaune ir pasirinkus žygio maršrutą „Lampėdžių karjero ir miško takais“. Vaizdingas, tačiau gana nedidelis maršruto kalvotumas leidžia žygyje dalyvauti su vaikais ir net kūdikių vežimėliais, tad tai – proga iš miesto šurmulio greitai ir lengvai pabėgti į gamtos prieglobstį.
Maršrutas: https://bit.ly/3Az6BdH
Būti gamtoje, bet justi miestą
Norintiems pernelyg nenutolti nuo sostinės bruzdesio – žygis po mažai pažintą Naująją Vilnią ir proga šį rajoną pamatyti iš aukštai. Žygis patiks mėgstantiems kalvas ir atokvėpio minutes žvelgiant į iš aukštai atsiveriančius vaizdus. 9 km žygis – kadaise siekusio būti atskiru miestu, o dabar – Vilniaus rajono, galinčio nustebinti gražiais gamtos kampeliais, tyrinėjimas, rašoma pranešime spaudai.
Maršrutas: https://bit.ly/3NQd1bw
D. Urbonavičius primena, kad net ir išsiruošus į spontaniškai sugalvotą žygį, reikia nepamiršti kelių dalykų:
- Pakrauto išmaniojo telefono ir, jei reikia, išorinės baterijos, kad programėlėje galėtumėte sekti maršrutą ir sėkmingai pasiekti finišą.
- Vandens, o vėsesniu oru – termoso su šilta arbata.
- Užkandžių, ypač pasirinkus ilgesnį maršrutą.
- Visų svarbiausia – patogių ir jau patikrintų žygio batų.