• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjęs tarpušventis Lietuvai suteikė daug nerimo ir jaudulio. Šalį sudrebino tragedija Raseiniuose, kai, kaip įtariama, mama su draugu sumušė dvimetę mergytę, kuri šiuo metu kovoja dėl gyvybės.

Praėjęs tarpušventis Lietuvai suteikė daug nerimo ir jaudulio. Šalį sudrebino tragedija Raseiniuose, kai, kaip įtariama, mama su draugu sumušė dvimetę mergytę, kuri šiuo metu kovoja dėl gyvybės.

REKLAMA

Netrukus mirė garsi nuomonės formuotoja, stilistė ir verslininkė Agnė Jagelavičiūtė. Dar vėliau pareigūnai paskelbė ieškantys dingusios 16-metės su kūdikiu ant rankų.

Neramumų būta iš Šalčininkuose. Ten vienas vyras pistoletu sužalojo kitą vyrą ir paskui ginklu mirtinai susižalojo pats.

Štai Vlniuje per konfliktą vyras šovė iš dujinio pistoleto į sutuoktinės veidą. Kaip pranešė Policijos departamentas, nusikaltimas įvykdytas penktadienio vakarą, Naujosios Vilnios rajone, Linksmojoje gatvėje esančiame bute.

Dar viena tragedija įvyko Kaune gruodžio 30-ąją. Policijos departamentas naujienų portalą „Kas vyksta Kaune” informavo, kad gruodžio 30 d. apie 3 val. 4 min. Kaune, Tunelio g., automobilis „BMW 320”, vairuojamas vyriškio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į stulpą. Per eismo įvykį vietoje žuvo automobiliu važiavusi keleivė-moteris, o vairuotojas dėl įvairių kūno sužalojimų išvežtas į ligoninę. 

REKLAMA
REKLAMA

Sausio 2-ąją Lietuvą apskriejo žinia apie netikėtai mirusį garsų dainininką Donatą Čižauską.

Ar tikrai tarpšventinis periodas yra toks sudėtingas, o gal tai – tik atsitiktinumas ir netikėtai į vieną laiką sukritusios nelaimės?

REKLAMA

Padaugėja ir skyrybų 

Šias tragedijas bei kitus ryškiausius šventinio laikotarpio įvykius apžvelgė ir įvertino psichologas Gediminas Navaitis. Jo teigimu, Naujieji metai iš tiesų sustiprina krizes ir įvykius.

Psichologas pabrėžia, kad per Naujuosius ir po jų daugėja ne tik tragedijų, nelaimių, bet ir skyrybų šeimose.

„Jeigu galima išsisukti nuo atostogų kartu arba buvimo su šeima, tai per Naujuosius metus, tikėtina, niekur nepabėgsi ir turėsi būti su šeima.

REKLAMA
REKLAMA

Taigi, poros, kurios judėjo link santykių nutraukimo, tikėtina, kad nusprendžia išsiskirti. Žinoma, tokia žmonių grupė yra sąlyginai maža, tačiau to pakankam kad pastebėtume statistiką.“

Įtemptas metas

G.Navaičio teigimu, šventinis maratonas iš tiesų yra labiau įtemptas, žmonės tampa jautresni aplinkai, todėl ir tragedijų bei nelaimių įvyksta daugiau.

„Reikėtų pastebėti, kad per šventes akivaizdžiai daugėja suvartojamo alkoholio bei maisto, atsiranda postūmis jautresniam elgesiui ir netinkamiems sprendimams.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nėra, kas įsiklausytų

Aptarinėjama, kad D.Čižauskas nusižudė. Pasak G.Navaičio, niekada nebus vienos priežasties, kuri paaiškins, kodėl žmonės nusprendžia nusižudyti.

Psichoterapeutas ragina savęs pirmiausiai paklausti – kuo išsiskiriame iš aplinkinių ir tolimesnių šalių bei kas gali paaiškinti, kodėl šalyje yra toks didelis savižudybių skaičius?

Prieš pateikdamas atsakymą, psichoterapeutas teigia, kad reikėtų atidžiai pažvelgti į praeitį ir tai, kad dažnu atveju neturime žmonių, kurie aiškiai galėtų skelbti žinią, kad savižudybė nėra išeitis. O jei ir turime, žmonės nesuteikia tam pakankamos svarbos.

REKLAMA

„Praeitis yra atrama dabartinei situacijai. Turime dar vieną klausimą, kuris yra ir labai lengvas, ir labai sunkus: kas šiuo metu yra dorovinių vertybių saugotojas, kuris šiandieną konkrečiai galėtų pasakyti, kad taip nesielkite, taip elgtis nedora? Labai sunkiai surastume žmogų ar žmones, kurie galėtų taip pasakyti. 

Kiekvienas iš mūsų galime pasirodyti televizijos ekrane ir pasakyti: nesižudykite, jūs reikalingi šeimai, artimiesiems, tautai. Pasakyti šiuos žodžius gali daug kas, nereiškia, kad tai nesakoma, tačiau nėra, kas klausosi. Tai reiškia, kad mes ignoruojame dorovinį autoritetą“, – aiškina G. Navaitis.

REKLAMA

Depresiją, nusivylimą, susiskaldymą visuomenėje ir atsiribojimą vienas nuo kito neretai kelia nuolat girdima purvina kritika. Akivaizdus kelias, kaip to išvengti, anot eksperto, būtų pasakyti ką nors gero vienas kitam, tačiau vietoj gražaus žodžio renkamasi pašiepti, įžeisti.

„Deja, šis akivaizdus kelias kol kas yra per sunkus. Net jeigu toks dalykas, kaip kalėdinė eglutė, virsta pretekstu pasityčioti, tai nerodo mūsų didelio estetinio išprusimo, tai rodo menką mūsų psichologinį išprusimą“, – pastebi psichologas.

Del kai kurių, mirčių yra kalta dabartinė politinė santvarka, matant kas darosi su Lietuvą, daugeliui neatlaiko nervai, kitiems medikai nesuteikia profesionalios pagalbos, ar dėl žinių trūkumo ar dėl tingumo gydyti, priprato viską daryti nuotoliniu būdu, ateityje vis dar bus tokių mirčių nemažai, ne visi gydytojai taip dirba kaip kad su Adamkiene ar Adamkumi, kuriuos saugo tarsi porceliana
koks tu cinikas, tau viskas gerai, atrodai kaip laimingo ir pikto idioto kliedesys, yra daugybe žmonių, kuriems tikrai gyliai sunku, ir ne tau suprasti jų skausmo, gal išmok prikąsti kartais liežuvį, nes atrodai apgailėtinai kvailai
jus esate labiausiai reikalingi tik vmi ir sodrai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų