Willis Orlando, „Scott's Cheap Flights“ vyresnysis produktų eksploatavimo specialistas, sakė, kad keleiviai niekada neturėtų pasiekti tokios būsenos, kad skrydžio personalui sakytų: „Aš girtas“.
Jis teigė, kad šių dviejų žodžių niekada nereikėtų sakyti, net jei tai būtų pokštas, dėl lėktuvų saugos problemų. Jis pasakojo: „Žinoma, daugelis iš mūsų labai draugiškai bendrauja su stiuardesėmis, norime su jomis pakalbėti ir pajuokauti, jaučiamės lengvabūdiškai, o galbūt juokaujame ir dėl to, kad esame apsvaigę“.
Turi teisę išlaipinti keleivius iš lėktuvo, jei jie yra girti
Ponas Orlando teigia, kad skrydžių palydovės turi teisę išlaipinti keleivius iš lėktuvo, jei jie yra girti. Jis paaiškino: „Jos turi nuspręsti, ar keleivis nekels grėsmės saugumui ore. Taip pat yra kitų būdų kaip jus gali nubausti. Jus gali įtraukti į probleminių keleivių sąrašą – ir visi nemalonumai tik dėl to, kad nusprendėte pajuokauti“.
Šis eksperto įspėjimas pateikiamas tokiu metu, kai atnaujinamos kelionės, o oro linijų bendrovės visame pasaulyje vykdo daugiau skrydžių. Nesvarbu, ar tai daroma tyčia, ar ne, bet apsvaigimas nuo alkoholio lėktuve yra nusikaltimas, už kurį yra baudžiama įstatymu, nes dažniausiai kaip tik dėl šios priežasties nukreipiami skrydžiai, rašo mirror.co.uk
Už girtumą lėktuve gresia bauda iki 5000 svarų sterlingų ir dveji metai kalėjimo. Anot Civilinės aviacijos tarnybos, už pavojų orlaivio saugumui gresia iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė. Trikdantys keleiviai taip pat gali būti paprašyti kompensuoti oro linijų bendrovei išlaidas, susijusias su nukreipimu, paprastai nuo 10 000 iki 80 000 svarų sterlingų, priklausomai nuo lėktuvo dydžio ir kur jis nukreipiamas.