• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Už svarbius brangiuosius tyrimus, kuriems priskiriama ir magnetinio rezonanso tomografija, mokėti reikia ne visada – štai kada šie tyrimai priklauso nemokamai.

Už svarbius brangiuosius tyrimus, kuriems priskiriama ir magnetinio rezonanso tomografija, mokėti reikia ne visada – štai kada šie tyrimai priklauso nemokamai.

REKLAMA

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialiniame tinkle „Facebook“ dalijasi atmintine, kada už magnetinio rezonanso tomografiją, kompiuterinę tomografiją, pozitronų emicijos tomografiją ir kitus brangius tyrimus mokėti nereikia.

Kada brangieji tyrimai atliekami nemokamai?

Primenama, kad brangiuosius tyrimus Ligonių kasos apmoka keliais atvejais – atitinkantiems šias sąlygas, nei mokėti, nei primokėti nereikia.

REKLAMA
REKLAMA

„Klausiate? Atsakome.

Kada nereikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos tyrimą?

Magnetinio rezonanso tomografija, taip pat kompiuterinė tomografija, pozitronų emisijos tomografija ir pan. priskiriamos brangiesiems tyrimams. Brangiuosius tyrimus apmoka Ligonių kasos, kai pacientas:

REKLAMA
  • apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD);
  • turi siuntimą, kurį išrašė gydytojas specialistas (ne šeimos gydytojas!), pagal kompetenciją teikiantis ambulatorines sveikatos priežiūros paslaugas gydymo įstaigoje, kuri sudariusi sutartį su ligonių kasa dėl atitinkamų gydytojų specialistų paslaugų;
  • tyrimą taip pat darosi ligoninėje, poliklinikoje ar specializuotoje gydymo įstaigoje (tiek viešojoje, tiek privačioje), kuri dėl tokių tyrimų turi sutartį su ligonių kasa;
  • nesirenka nebūtinių papildomų priemonių (pvz., specialių vienkartinių drabužių, kai jie nėra būtini);
  • tyrimą darosi pagal eilę (ne skubos tvarka).

Tokiu atveju už brangiųjų tyrimų, įskaitant magnetinio rezonanso tomografiją, atlikimą pacientai mokėti ar primokėti neturi . Be to, jei siuntime įrašyta, kad siunčiančiam gydytojui reikia radiologinio tyrimo vaizdų kopijos, pacientas už ją irgi neturi mokėti.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau apie tai ir atvejus, kai (ne)reikia mokėti už tyrimo vaizdų kopiją: https://tinyurl.com/3jaz9xdz“, – dalijosi Valstybinė ligonių kasa prie SAM.

Brangieji tyrimai ir procedūros

Kaip rašoma Valstybinės ligonių kasos prie SAM interneto svetainėje, brangieji tyrimai  ir procedūros, kurių išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), atliekami tik gydytojo specialisto (ne šeimos gydytojo) siuntimą turintiems pacientams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tokį siuntimą gali išrašyti gydytojas specialistas, pagal kompetenciją teikiantis antrinio ir tretinio lygio specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, už kurias mokama iš PSDF.

Brangiesiems tyrimams priskiriami kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tomografijos, pozitronų emisijos tomografijos ir kiti tyrimai. Brangiosioms procedūroms priskiriamos hemodializės, gydomosios kraujo gravitacinės chirurgijos ir kitos procedūros.

REKLAMA

Šie tyrimai ir procedūros gali būti atliekami ligoninėse bei poliklinikose, taip pat specializuotose gydymo įstaigose. Ligos (indikacijos), kuriomis sergant skiriami minėti tyrimai ar procedūros, yra patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymais. Brangiuosius tyrimus ir procedūras teikia įstaigos, turinčios licenciją teikti šias paslaugas.

Stacionaruose atliekamų brangiųjų tyrimų ir procedūrų išlaidos apmokamos pagal giminingų diagnozių grupių (DRG) metodą.

REKLAMA

Kada pacientui už atliktą radiologinio tyrimo vaizdų kopiją mokėti nereikia:

  • Jeigu siunčiantis gydytojas nusprendžia, kad jam yra reikalingos pacientui atlikto radiologinio tyrimo vaizdų kopijos, jis tai nurodo paciento siuntime. Tyrimą atlikęs gydytojas specialistas šias kopijas kartu su radiologinio tyrimo aprašymu pateikia siuntusiam gydytojui. Tokiu atveju pacientui nereikia mokėti už jam atlikto radiologinio tyrimo vaizdų kopijas.
  • Tais atvejais, kai dėl įvairių aplinkybių vėliau paaiškėja, kad siuntusiam gydytojui ar pacientą gydančiam gydytojui reikalingos pacientui atlikto radiologinio tyrimo vaizdų kopijos (pvz., ligos dinamikai stebėti ir kt.), gydytojas kreipiasi į gydymo įstaigą, atlikusią radiologinį tyrimą, prašydamas pateikti šias kopijas. Gydymo įstaiga, atlikusi radiologinį tyrimą ir gavusi tokį prašymą, radiologinio tyrimo vaizdų kopijas pateikia prašančiai gydymo įstaigai. Tokiu atveju pacientui nereikia mokėti už jam atlikto radiologinio tyrimo vaizdų kopijas.

Kada pacientui už atliktą radiologinio tyrimo vaizdų kopiją mokėti reikia:

  • Jeigu siunčiančiam gydytojui pakanka pacientui atlikto radiologinio tyrimo aprašymo ir jis paciento siuntime nenurodo pateikti radiologinio tyrimo vaizdų kopijų, tuomet, vadovaujantis Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 7 str. 5 dalies nuostatomis, pacientui pageidaujant, jo lėšomis gydymo įstaiga privalo padaryti ir išduoti paciento medicinos dokumentų kopijas. Tokiu atveju radiologinio tyrimo vaizdų kopijos būtų atliktos paciento lėšomis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų