• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gali būti keletas požymių, kai žmogus turi kraujo krešulį, ir tam tikro tipo kosulys yra vienas iš šių. Išgijus vidinei traumai, žmonės natūraliai gali ištirpdyti kraujo krešulius. Tačiau kai krešuliai natūraliai neištirpsta, jie gali virsti sunkia sveikatos būkle.

Gali būti keletas požymių, kai žmogus turi kraujo krešulį, ir tam tikro tipo kosulys yra vienas iš šių. Išgijus vidinei traumai, žmonės natūraliai gali ištirpdyti kraujo krešulius. Tačiau kai krešuliai natūraliai neištirpsta, jie gali virsti sunkia sveikatos būkle.

REKLAMA

NHS aiškina, kad giliųjų venų trombozė (GVT) yra kraujo krešulys, kuris vystosi giliųjų venų organizme, paprastai kojose.

Aiškinama: „Kraujo krešuliai, kurie vystosi venoje, dar vadinami venų tromboze. GVT paprastai pasireiškia gilioje kojų venoje, didesnėje venoje, kuri eina per blauzdos ir šlaunies raumenis.”

Kraujo krešulių simptomai

„Stop Clot“ sako, kad giliųjų venų trombozė (GVT) atsiranda, kai vienoje iš giliųjų kūno venų susiformuoja kraujo krešulys, dažniausiai kojose, bet kartais ir rankoje.

REKLAMA
REKLAMA

Organizacija teigia, kad GVT požymiai ir simptomai yra:

  • Tinimas, dažniausiai pasireiškiantis vienoje kojoje (ar rankoje);
  • Kojų skausmas ar jautrumas, dažnai apibūdinami kaip mėšlungis;
  • Paraudonavusi arba pamėlynavusi oda;
  • Koja arba ranka šiltesnė, nei įprastai.

Jame rašoma: „Kaip galima greičiau kreipkitės į gydytoją, jei Jums pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, nes Jums gali prireikti gydymo iš karto.“

REKLAMA

„Mayo Clinic” aiškina, kad giliųjų venų trombozė gali būti rimta, nes kraujo krešuliai venose gali išsilaisvinti.

„Tuomet krešuliai gali keliauti per kraują ir įstrigti plaučiuose, blokuodami kraujotaką (plaučių embolija). Kai GVT ir plaučių embolija pasireiškia kartu, tai vadinama venų tromboembolija (VTE).”

„Stop Clot“ teigia, kad krešuliai gali atsiskirti nuo DVT ir keliauti į plaučius, sukeldami plaučių emboliją (PE), kuri gali būti mirtina.

REKLAMA
REKLAMA

Plaučių embolijos požymiai ir simptomai:

  • Staigus dusulys;
  • Aštrus ir duriantis krūtinės skausmas; gali pablogėti giliau įkvėpus;
  • Greitas širdies plakimas;
  • Nepaaiškinamas kosulys, kartais su kruvinomis gleivėmis.

NHS sako: „Jei šeimos gydytojas mano, kad sergate plaučių embolija, būsite siunčiami į ligoninę tolesniems tyrimams ir gydymui. Ligoninėje jums tikriausiai bus suleista antikoaguliantų vaistų injekcija, kol lauksite tyrimų rezultatų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl kai kurių rizikos veiksnių tam tikriems žmonėms kyla didesnė rizika susirgti kraujo krešuliu. Kartais kraujo krešulys venoje gali atsirasti be akivaizdaus pagrindinio rizikos veiksnio.

Kraujo krešuliai tampa dažnesni, kai žmonės sensta, ypač kai yra vyresni nei 65 metų. Be to, Jums gali būti didesnė rizika, jei turite šeimos kraujo krešulių istoriją, rašo express.co.uk.

REKLAMA

 

Kraujo krešulių rizikos veiksniai

Rizikos veiksniai apima ir tai, jei liekate ligoninėje arba neseniai išėjote iš jos, ypač jei negalite daug judėti po operacijos.

Jeigu Jums yra didelė kraujo krešulių rizika po to, kai atsidūrėte ligoninėje, vadovaukitės savo priežiūros grupės patarimais, kaip išvengti krešulių.

„Tai gali būti kojinių dėvėjimas, gerinantis kraujotaką, arba vaistų vartojimas krešulio rizikai sumažinti“, – teigia NHS.

REKLAMA

Kiti rizikos veiksniai yra, jei turite antsvorio arba vartojate bendrą hormoninę kontracepciją, pavyzdžiui, tabletę.

Jei laukiatės ar ką tik susilaukėte kūdikio, jūsų rizika taip pat didesnė. Panašiai yra, jei sergate uždegimine liga, pavyzdžiui, Krono liga ar reumatoidiniu artritu: tai gali padidinti krešulių riziką.

Jei jums gresia didesnė rizika, negerkite daug alkoholio, nes dėl to galite dehidratuoti ir labiau tikėtis krešulių.

Jei rūkote, tai taip pat padidina riziką. Rūkymas veikia kraujo krešėjimą ir kraujotaką, o tai gali padidinti riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų