• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vis daugėja ilguoju COVID-19 sergančių žmonių – ši lėtinė liga diagnozuojama tuomet, kai pacientui COVID-19 simptomai nepraeina ilgą laiką. Šios ligos supratimas – tai vienas didžiausių iššūkių medicinai pokarantininiame pasaulyje.

Vis daugėja ilguoju COVID-19 sergančių žmonių – ši lėtinė liga diagnozuojama tuomet, kai pacientui COVID-19 simptomai nepraeina ilgą laiką. Šios ligos supratimas – tai vienas didžiausių iššūkių medicinai pokarantininiame pasaulyje.

REKLAMA

Jungtinės Karalystės Nacionalinio Statistikos biuro balandžio pradžioje išleistais duomenimis, šalyje daugiau nei 1,7 milijono žmonių serga ilguoju COVID-19.

Tai – net 2,7 procento JK populiacijos. Laikas bėga, bet atvejų skaičius ir toliau išlieka aukštas, todėl šis skaičius neabejotinai didės. Tuo tarpu mokslininkai vis daugiau sužino apie ilgojo COVID poveikį organizmui, įskaitant ir tai, kaip liga paveikia skirtingų lyčių pacientus, rašo express.co.uk

„Journal of Women‘s Health“ publikuotas tyrimas parodė, kad tam tikrus simptomus moterys pajunta dažniau, nei vyrai. Tai gali būti:

REKLAMA
REKLAMA
  • Sunkumas ryjant;
  • Išsekimas;
  • Krūtinės skausmas;
  • Širdies permušimai.

Dusulys

Parmos universitete, Italijoje, atliktas tyrimas patvirtino, kad dusulys yra dažniausias ilgojo COVID-19 simptomas. Be to, paaiškėjo, kad šį simptomą dažniau junta moterys, nei vyrai. 97 procentai moteriškos lyties pacienčių skundėsi būtent šiuo simptomu, lyginant su 84 procentais vyrų. Kodėl dusulys dažniau pasireiškia moterims – neaišku.

REKLAMA

Komentuodami skirtumus tyrėjai sakė: „Reikia ilgalaikių longitudinių tyrimų, norint suprasti su lytimi susijusią simptomų patofiziologiją bei COVID farmakologinio gydymo poveikį. Šie tyrimai padės suprasti natūralią ilgojo COVID trajektoriją ir tuomet įgyvendinti tikslingas strategijas, siekiant išvengti gydymo skirtumų tarp vyrų ir moterų“.

Tuo tarpu „Virgin Commonwealth University“ direktorė dr. Susan Kornstein priduria: „Nors moterų mirtingumo rodikliai ūminėje COVID fazėje žemesni, šis tyrimas rodo, kad moterims didesnė tikimybė patirti ilgojo COVID simptomus“.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip bandoma kovoti su ilguoju COVID-19?

Šiuo metu yra keletas ilgojo COVID – ligos, kurią pacientai apibūdina kaip užeinančią bangomis, kasdien vis kitaip – gydymo būdų. Tačiau yra atradusių, kaip šią ligą gydyti.

Greitosios pagalbos darbuotojas Matthew Webb papasakojo, kad kasdienis probiotikų ir maisto papildų vartojimas gali „viską pakeisti iš pagrindų“. Su skubiais atvejais dirbantis technikas sako, kad už vieną pagerinimą reikia dėkoti Kembridžo mokslininkų vadovautai tyrimų grupei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie šį atradimą M. Webbas pasakojo: „Per tris dienas atsirado neįtikėtinas pagerėjimas. Aš buvau labai energingas, visai dingo sumišimas, kurį vadinau „smegenų migla“.

Nuo tada, kai pradėjo gydymą, M. Webbas dabar jau grįžo dirbti tris dienas per savaitę. Jis buvo vienas iš Addenbrooke ligoninėje Kembridže atlikto bandymo savanorių – tyrimo metu dalyviams buvo skiriamas fitochemikalų prisotinto maisto kapsulė.,

REKLAMA

Tyrimui vadovavęs prof. Robertas Thomas sako, kad dalyviams buvo duodamos koncentruotos natūralios medžiagos, esančios įprastame maiste. Šių medžiagų vartojimo rezultatai kai kuriems gyvenimą pakeitė iš pagrindų:

„Pastebėjome, kad pacientams du ar tris kartus pagerėjo bendrieji simptomai – išsekimas, kosulys, virškinimo problemos, sąnarių skausmai, o tai savo ruožtu apskritai pagerino savijautą“, – sakė profesorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų