• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo rugsėjo pirmosios mokinių lauks naujovės – į mokyklą jie galės patekti tik pamatavus temperatūrą. To imamasi norint užkirsti kelią Covid-19 plitimui mokyklose tarp darbuotojų ir moksleivių. Vilniaus licėjus tapo pirmąja ugdymo įstaiga Lietuvoje, prieš naujuosius mokslo metus įsidiegusia bekontakčius kūno temperatūros matavimo jutiklius.

18

Nuo rugsėjo pirmosios mokinių lauks naujovės – į mokyklą jie galės patekti tik pamatavus temperatūrą. To imamasi norint užkirsti kelią Covid-19 plitimui mokyklose tarp darbuotojų ir moksleivių. Vilniaus licėjus tapo pirmąja ugdymo įstaiga Lietuvoje, prieš naujuosius mokslo metus įsidiegusia bekontakčius kūno temperatūros matavimo jutiklius.

REKLAMA

Naujieji mokslo metai Lietuvoje prasidės mokyklose, tačiau laikantis griežtų saugos reikalavimų ir atsargumo. Dalis numatomų priemonių bus skirta žmonių srautų ribojimui patalpose bei asmenų sveikatos būklės stebėjimui. Kūno temperatūra tiek vaikams, tiek ir suaugusiems yra vienas pirmųjų rodiklių, galinčių padėti nustatyti pablogėjusią sveikatos būklę.

„Norime, kad mokiniams ir darbuotojams licėjuje būtų užtikrintos visapusiškai geros darbo sąlygos. Mums svarbu, kad mokiniai  įgytų ne tik kokybišką išsilavinimą, bet ir kasdien jaustųsi saugūs. Įdiegdami modernias prevencines priemones, investuojame į licėjaus bendruomenės sveikatą bei gerovę“, – teigia Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Karščiuojantys į mokyklą įleidžiami nebus

Toks infroraudonųjų spindulių termometras yra pirmasis įdiegtas Lietuvos mokyklose. Temperatūros matavimo principas – įėjus į mokyklą, mokinius prie durų pasitiks termometras, prie kurio pasilenkus bus užfiksuota kūno temperatūra iš taškų veide, o rezultatus bus galima sužinoti iškart. Rezultatus stebės už tai atsakingi asmenys.

REKLAMA

Užsidegusios penkios žalios linijos, rodo, kad mokinio ar darbuotojo temperatūra yra nepakilusi, o užsidegus raudonoms linijoms – parodo, kad mokinys ar darbuotojas karščiuoja, t.y. jo kūno temperatūra yra aukštesnė nei 37,3 laipsnio. Nors šis termometras nėra medicininis, jo paklaida lygiai tokia pat, kaip ir naudojamų medicinoje – 0,3 laipsnio.

„Jau ir vakar pasitaikė situacija, kai mokinys norėjo įeiti į mokyklą, tačiau pasimatavus temperatūrą, parodė, kad jis karščiuoja ir jis nebuvo įleistas į mokyklą“, – pasakoja S. Jurkevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis priduria, kad prasidėjus mokslo metams bus imtasi kitokių priemonių – infroraudonųjų spindulių termometrui parodžius, kad mokinys ar darbuotojas karščiuoja, jis bus nukreiptas į mokyklos slaugytojos kabinetą, kur jam temperatūra bus pamatuota dar kartą.

Prietaisais pavojaus sveikatai nekelia

Pasak Licėjaus direktoriaus, mokinių tėvai labai palaikė idėją mokykloje įdiegti termometrą, nes jis garantuoja didesnį saugumą. Vis dėlto, S. Jurkevičius sako, kad iš vienos mokytojos teko girdėti frazę, kad tokie spinduliai gali pakenkt galvai, tačiau termometro gamintojai tikina, kad prietaisas yra saugus naudoti ir jis fiksuoja žmogaus spinduliuojamą kūno šilumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visada atsiradus naujam prietaisui, žmonės pradeda abejoti ir kelti klausimus. Šio termometro gamintojai patikino, kad jis nespinduliuoja jokių kenksmingų medžiagų, o tik fiksuoja žmogaus kūno temperatūrą“, – nurodo jis.

Kol kas toks termometras mokykloje yra tik vienas ir pasitiks moksleivius ir darbuotojus prie pagrindinių durų į mokyklą.

REKLAMA

S. Jurkevičius tikina, kad pastebėjus, jog dėl termometro prie durų susidarys eilės, gali būti pradėtas reguliuoti mokinių srautas, kviečiama anksčiau ateiti į mokyklą arba bus įsigytas antras toks prietaisas. Pirmasis termometras mokyklai buvo padovanotas, o rinkoje jo kaina svyruoja nuo 700 iki 1000 eurų.

Gali užfiksuoti 700 žmonių temperatūrą per valandą

Bekontaktis kūno temperatūros matavimas kaip prevencinė priemonė veiksminga ne tik COVID-19 pandemijos metu. Kaip efektyviai išmatuoti darbuotojų temperatūrą ir papildomai neapkrauti darbuotojų – klausimas, kuris kasmet tampa aktualus prasidėjus gripo sezonui.

REKLAMA

„Pasaulinės pandemijos poveikį ir pasekmes jausime dar ilgai, tačiau užsitęsusios prastovos ir nuotolinis darbas kai kuriuose sektoriuose tampa neįmanomas – ir dėl ekonominių, ir dėl grynai praktinių priežasčių. Mokyklos yra viena iš didžiausios rizikos vietų , tačiau joms taip pat reikia atsakingai grįžti į įprastą darbo ritmą. Tam gali padėti specialiai kovai su šia globalia pandemija kurtos Vokietijos gamintojų technologijos“, – sako „Altas IT“ vadovas Rolandas Gudelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujausius „Kentix SmartXcan“ temperatūros jutiklius Lietuvoje diegiančios bendrovės „Telia“ vaizdo sprendimų vadovas Saulius Kalašnikovas sako, kad, palyginti su kitais termovizorinės technologijos įrenginiais, Vilniaus licėjuje įdiegtas matuoklis pasižymi itin dideliu tikslumu ir maža kaina.

„Globalios pandemijos akivaizdoje visus savo intelektinius pajėgumus sutelkė ne tik farmacijos, bet ir išmaniųjų technologijų pramonė, kuri per itin trumpą laiką padarė milžinišką pažangą, kad padėtų žmonėms išvengti susirgimų. Keletą ar net keliolika kartų atpigusi bekontakčio temperatūros jutiklio technologija dabar tapo prieinama kiekvienai mokyklai, įstaigai ar verslo organizacijai, kuriose kasdien mokosi, lankosi ar dirba daug žmonių“, – teigia S. Kalašnikovas.

REKLAMA

Įranga gali veikti tiek visiškai autonomiškai, tiek integruota su administratoriaus ar budinčiojo kompiuteriu, planšetiniu kompiuteriu, išmaniuoju telefonu ar su praėjimo kontrolės sistema. Jutiklis yra itin kompaktiškas ir lengvai montuojamas.

Gamintojo atstovo „Altas IT“ direktorius R. Gudelis sako, kad tikslų rezultatą užtikrina unikalios temperatūros matavimo technologijos. 1024 jutikliai matuoja kūno temperatūrą žmogaus akių kraštuose, kur yra pati stabiliausia veido temperatūra. Kadangi yra galimybė jutiklį sujungti su praėjimo kontrolės sistema, asmenims su aukštesne kūno temperatūra gali būti automatiškai užkertamas kelias patekti į patalpas.

Temperatūros jutiklis pasižymi aukštu našumu, iki 700 žmonių per valandą. Jis atitinka Europos duomenų saugos keliamus reikalavimus ir turi visus reikiamus produkto saugumo sertifikatus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų