• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarp Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4-osios pamainos ugniagesių nėra rūkančiųjjų. O nerūkanti ugniagesių pamaina ragina pasekti jų pavyzdžiu.

Tarp Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4-osios pamainos ugniagesių nėra rūkančiųjjų. O nerūkanti ugniagesių pamaina ragina pasekti jų pavyzdžiu.

REKLAMA

„Tarp Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 4-osios pamainos ugniagesių nėra rūkančių. Jų akimis, šiame darbe dūmų ir taip apstu. Beje, neseniai buvo minima Tarptautinė nerūkymo diena. Pasak gaisrininkų, tai gera proga mesti rūkyti!

Tiesą sakant, rasti tarp ugniagesių gelbėtojų nerūkančią ugniagesių pamainą nebuvo labai paprasta. Vis dėlto pavyko“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ „Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos“ puslapyje.

Mesti rūkyti – apsimoka

Kaip sako šios tarnybos 4-osios pamainos vadas Robertas Dimskis, jie jau užmiršo, kaip atrodo rūkymo pertraukėlės. Prisipažįsta, kad net ir nepastebėjęs, kaip šis žalingas įprotis išnyko iš pamainos gyvenimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kam rūkyti, kai gali nerūkyti“, – sako R. Dimskis ir primena, kad rūkymas ne tik kenkia sveikatai, bet ir brangiai kainuoja.

Tiesa, jau dvidešimt ketverius metus gesinantis gaisrus R. Dimskis prisipažįsta, kad anksčiau yra rūkęs, bet užkietėjęs rūkalius niekada nebuvo.

REKLAMA

Beje, pamainos vadas turi tvirtą atsakymą tiems, kurie mano, kad rūkymas padeda atsipalaiduoti. „Rūkymas nėra užsiėmimas, tai – žalinga priklausomybė“, – įsitikinęs jis.

(nuotr. soc. tinklo „Facebook“ „Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos“ puslapis)

Ugniagesiai kasdien mato rūkymo sukeliamas pasekmes

Kaip šie nerūkantys ugniagesiai atsipalaiduoja, į kokias veiklas sutelkia dėmesį? „Vieni namuose randa darbo, kiti sportuoja, ar turi kitų užsiėmimų. Laisvalaikiu tenisą visi pažaidžiame, o anksčiau tą laiką skirdavome rūkymo pertraukėlėms“, – pasakoja jis.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, jam teko gesinti daug gaisrų, vieną, kilusį dėl neatsargaus rūkymo, jis itin prisimena: „Tai nutiko maždaug prieš penkerius metus. Žmogus rūkė lovoje, ir, matyt, užmigo. Nors ugnis name neįsiplieskė, bet vyras žuvo...“

Dėl neatsargaus rūkymo Lietuvoje žūstama dažniausiai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, neatsargus rūkymas vien šiemet jau nusinešė 33 gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patyręs ugniagesys gelbėtojas sako, kad jie, kaip niekas kitas, gerai žino, kaip dažnai žūstama neatsargiai rūkant. Anot ugniagesio, ypač neatsakingi yra asocialų gyvenimą gyvenantys: „Jie sako: rūkiau ir rūkysiu. Tokiems sunku paaiškinti ne tik apie žalą sveikatai, bet ir apie gręsiantį pavojų jų ir kitų gyvybei ar būstui.“

Pasak R. Dimskio, privalu daryti viską, kas įmanoma, kuo garsiau ir plačiau kalbėti apie rūkymo žalą. Aktyviai dirbdami prevencinį darbą gaisrininkai nuolat gyventojams tai akcentuoja, rašoma socialinio tinklo „Facebook“ „Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos“ puslapyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų