Tai nevalinga kūno funkcija, kurios negalite kontroliuoti. Kai šis oras, vadinamosios dujos išeina iš makšties, jos skleidžia garsą, panašų į bezdėjimą arba perdimą iš tiesiosios žarnos.
Nors tai gali būti gėdinga, dujų pasišalinimas iš makšties yra labai dažnas ir paprastai nekenksmingas. Tačiau jis gali būti pavojingos sveikatos būklės simptomas, jei pasireiškia kartu su kitais rimtesniais simptomais.
Atskleidė, ar tai normalu
Pagrindinis makšties dujų požymis pasireiškia jausmu, kaip iš makšties pasišalina oras, be to, bezdėjimą primenantis garsas. Galite net jausti, kaip dujos juda makštyje prieš joms pasišalinant, rašo clevelandclinic.org.
Oro pasišalinimas iš makšties trunka tik kelias sekundes. Skirtingai nei perdimas, iš makšties sklindančios dujos neturi kvapo, nes jos neatkeliauja iš virškinimo sistemos.
Oras į makštį patenka įvairiais būdais. Makštis – tai raumeninga kūno vieta, į kurią menstruacijų metu dedamas tamponas. Sulaikytam orui nėra kur trauktis – garsas, kurį girdite, yra sukeliamas iš makšties išstumiamo oro.
Oro patekimą į makštį ir įstrigimą ten lemia keli veiksniai. Vieni dažniausiai pasitaikančių veiksnių, kurie didina makšties dujų susikaupimo tikimybę, yra:
Seksualinis aktyvumas. Seksas yra viena dažniausių makšties dujų kaupimosi priežasčių. Kai varpa, sekso žaislas ar pirštas įeina ir išeina iš makšties vidaus, oras gali patekti į vidų. Vėliau oras pasišalina. Makšties dujų daugiau susikaupia tam tikrose pozose arba kai lytinio akto metu keičiate padėtį.
Tamponų naudojimas. Kaip ir lytinių santykių metu, menstruacijų metu į makštį įstūmus tamponą ar menstruacinę taurelę, į makštį gali patekti oro. Oras pasišalina, kai išimate tamponą ar taurelę.
Silpni dubens dugno raumenys. Menopauzė, gimdymas ir kitos dubens dugno disfunkcijos priežastys didina makšties dujų susikaupimo tikimybę, nes susilpnina dubens dugno raumenis.
Tad jeigu po sekso iš makšties išeina „dujos“, nesijaudinkite – tai normalus reiškinys ir nėra ko gėdytis.