• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šeimos atostogos Egipte: ko reikėtų saugotis ir kur ieškoti pagalbos

Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Egiptas – kone populiariausia lietuvių atostogų kryptis, norint žiemą bent trumpam iškeisti į saulę ir šilumą. Viešbučių infrastruktūra šioje šalyje puikiai pritaikyta šeimų poilsiui, tad ją dažnai renkasi keliautojai su vaikais. Visgi draudikai pastebi, kad kelionės įspūdžius vis dažniau temdo įvairūs sveikatos sutrikimai. Ekspertai įspėja apie būtinybę atidžiau rūpintis šeimos saugumu, o prireikus pagalbos – žinoti, kur jos ieškoti. 

Egiptas – kone populiariausia lietuvių atostogų kryptis, norint žiemą bent trumpam iškeisti į saulę ir šilumą. Viešbučių infrastruktūra šioje šalyje puikiai pritaikyta šeimų poilsiui, tad ją dažnai renkasi keliautojai su vaikais. Visgi draudikai pastebi, kad kelionės įspūdžius vis dažniau temdo įvairūs sveikatos sutrikimai. Ekspertai įspėja apie būtinybę atidžiau rūpintis šeimos saugumu, o prireikus pagalbos – žinoti, kur jos ieškoti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užklumpa įvairūs negalavimai bei ligos

Ruošiantis į kelionę su visa šeima, ir ypač renkantis egzotiškus kraštus už Europos ribų, svarbu iš anksto apgalvoti ir atsižvelgti į visas galimas rizikas bei imtis prevencinių priemonių. Tai padės išvengti sveikatos sutrikdymų ar nemalonių finansinių nuostolių.

REKLAMA

Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, per dvejus metus lietuvių keliautojų patiriami nuostoliai Egipte išaugo 30 proc. Praėjusiais metais medicininių išlaidų atlyginimui skirta 132 tūkst. eurų. Iš jų brangiausiai įvertintos tokios paslaugos, kaip gydymas ligoninėse, skubios operacijos, vaistai ir medicinos priemonės, repatriacija. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai atostogaujantieji Egipte nukenčia dėl įvairių ligų – nuo 2022 iki 2024 metų tokių atvejų padaugėjo 13 proc., o pati išmokų suma išaugo net 37 proc. Jau ne vienerius metus stebime tendenciją, kad Egipte būtinosios medicininės pagalbos dažnis yra beveik 5 kartus didesnis, lyginant su keliaujančiais Europos sąjungos šalyse. Paskutiniais metais stebime kaip ant mielių augančias vidutines išmokas, kurios neretai primena rytietišką turgų“, – sako Andrius Gimbickas, „Lietuvos draudimo“ standartizuotos rizikos skyriaus vadovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekspertas pažymi, kad antra populiariausia išmokų priežastis – nelaimingi atsitikimai, tokie kaip įvairios traumos ar odos nudegimai, kurie taip pat gerokai apkartina atostogų nuotaiką. 

„Esame fiksavę ir labai didelių išmokų. Štai praėjusią žiemą registravome atvejį, kai Egipte patirtos traumos gydymas su repatriacijos išlaidomis siekė daugiau nei 24 tūkst. eurų. Todėl tik visapusiškas medicininių išlaidų ir nelaimingų atsitikimų draudimas yra esminis veiksnys, padedantis išvengti didelės finansinės naštos kilus nenumatytoms sveikatos problemoms“, – sako A. Gimbickas.

REKLAMA

Draudimo bendrovės atstovo teigimu, dažnai išvengti nemalonumų padeda paprasčiausias budrumas. Atsipalaidavę žmonės neretai pamiršta pasirūpinti tinkama mityba, maisto ir gėrimų saugumu, tad juos ima varginti virškinimo sutrikimai ar karšto klimato šalyse pasitaikančios infekcijos. Taip pat ne visada tinkamai įvertinami saulės nudegimų bei šilumos smūgio grėsmės, rizikuojama susižeisti neapdairiai elgiantis baseinų ar pirčių zonose.

REKLAMA

Pasitaiko medikų sukčiavimo atvejų

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad Egipte būna ir institucinio sukčiavimo atvejų medicinos įstaigose, tad keliautojams būtina neprarasti budrumo.  

„Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar visos priskaičiuotos medicinos paslaugos buvo faktiškai suteiktos, o jų įkainiai – atitinka oficialų įstaigos kainoraštį. Norint to išvengti, visada patariame dar prieš kreipiantis į gydymo įstaigas pasiskambinti draudimo sutartyje nurodytu tarpininko telefono numeriu“, − komentuoja A. Gimbickas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžia, kad išvykstant iš gydymo įstaigos svarbu gauti dokumentą, kuriame būtų nurodyta visa pagrindinė informacija, tai yra, paciento vardas, pavardė, draudžiamojo įvykio ir kreipimosi į gydymo įstaigą datos, gydymo trukmė, diagnozė, atlikti tyrimai bei skirtas gydymas. 

REKLAMA

Taip pat būtina gauti sąskaitą, patvirtinančią, kad už suteiktas paslaugas yra atsiskaityta − tokiu atveju sveikatą apsidraudusiam asmeniui nekils problemų dėl patirtos žalos atlyginimo. 

Ką daryti susirgus ar patyrus traumą

Pasak „Lietuvos draudimo“ eksperto, atsitikus nelaimei Egipte pirmiausia būtina susisiekti su asistavimo kompanija, kurios kontaktiniai duomenys nurodyti draudimo sutartyje. Šie ekspertai nukreips į konkrečias patikimas sveikatos priežiūros įstaigas, atsižvelgiant į kliento lokaciją ir būtinos suteikti pagalbos pobūdį.

REKLAMA

„Detali informacija, ką daryti ir kur kreiptis nutikus draudžiamajam įvykiui Egipte, nurodoma gavus kelionės draudimo poliso dokumentus. Keliautojams patariame su šia informacija susipažinti dar prieš kelionę ir kilus klausimams išsiaiškinti rūpimas detales dar būnant Lietuvoje“, − pataria A. Gimbickas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Draudimo ekspertas keliaujantiems į Egiptą rekomenduoja vadovautis šiais saugių atostogų patarimais: 

  • Venkite vandens iš čiaupo: negerkite vandentiekio vandens, rinkitės parduodamą buteliukuose.
  • Gėrimuose saugokitės ledukų: jie gali būti užšaldyti iš vandentiekio vandens, kuris nėra saugus.
  • Venkite gatvės maisto: nors iš pirmo žvilgsnio higienos sąlygos gali nesukelti įtarimų, rizika užsikrėsti žarnyno infekcijomis yra žymiai didesnė.
  • Rinkitės gerai išvirtus ar iškeptus patiekalus: venkite žalių arba nepakankamai termiškai apdorotų produktų, ypač mėsos ir jūros gėrybių.
  • Rūpestingai plaukite daržoves ir vaisius: jei planuojate valgyti šviežius vaisius ar daržoves, geriau juos nuplauti vandeniu iš buteliuko arba nulupti žievelę.
  • Venkite per daug saulės: būtinai naudokite apsauginį kremą nuo saulės, dėvėkite galvos apdangalus ir dažniau būkite šešėlyje, ypač vidurdienį.
  • Naudokite repelentus nuo vabzdžių: uodai bei kiti vabzdžiai gali platinti įvairias ligas, todėl naudokite specialias priemones, ypač vakarais.
  • Laikykitės asmens higienos: reguliariai plaukite rankas, ypač prieš valgį ir grįžę iš viešų vietų.

 

Gairės:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gairės:
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų