• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aplinkosauga besirūpinanti mama sukėlė aršias diskusijas internete po to, kai atskleidė, kad naudoja daugkartinio naudojimo tualetinį popierių, pagamintą iš senų kalėdinių pižamų.

Aplinkosauga besirūpinanti mama sukėlė aršias diskusijas internete po to, kai atskleidė, kad naudoja daugkartinio naudojimo tualetinį popierių, pagamintą iš senų kalėdinių pižamų.

REKLAMA

„TikTok“ kūrėja, žinoma kaip @tiny_waste, iš pradžių padarė vaizdo įrašą, kuriame parodė, ko klausia jos šeima, kai atvyksta aplankyti jos aplinkai draugiškų namų, įskaitant klausimus apie popierinių rankšluosčių bei jos pasirinktą tualetinį popierių, rašoma dailymail.co.uk.

Pakeitė tualetinį popierių

Šio vaizdo įrašo komentarų skiltyje vienas asmuo užsiminė apie „daugkartinio naudojimo šluostes“ – daugkartinio naudojimo tualetinio popieriaus alternatyvos – naudojimą, o kūrėja, kuri, kaip manoma, yra iš JAV, atsakė, kad ji juos naudoja.

Kai vienas iš jos sekėjų paklausė, kas yra „daugkartinio naudojimo šluostės“, ji atsakė ir sukūrė papildomą „TikTok“ vaizdo įrašą. Kūrėja sakė, kad nėra tikra, kas sugalvojo šį terminą, bet paaiškino, kas tai yra.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai nevykęs skudurinio tualetinio popieriaus pavadinimas. Leiskite parodyti, kokia yra mano namų sąranga, kad pašalinčiau šlykštumo faktorių. Štai čia, mūsų vonios kambaryje, yra tualetas, kuriuo daugiausia naudojamės aš ir mano vyras“, – pradeda ji vaizdo įrašą.

REKLAMA

Parodžiusi į krepšį, stovintį ant tualeto bakelio, ji paaiškina, kad jis buvo pripildytas švarių servetėlių, „daugiausia flanelinių, iškirptų iš senų kalėdinių pižamų“.

„Kai naudojuosi vonios kambariu, leidžiu bidė atlikti visą sunkų darbą, tada nusisausinu švaria servetėle, o panaudotas servetėles dedu į šį krepšį, kuris galiausiai pateks į skalbyklę. Nė viena servetėlė niekada nenaudojama kelis kartus, vonios kambaryje jos net neskalbiamos, nes tai būtų bjauru“, – tęsia kūrėja.

REKLAMA
REKLAMA

Tada paaiškina, kad ji asmeniškai pamėgo medžiaginį tualetinį popierių, „nes jis tvirtesnis ir minkštesnis mano užpakaliukui“. Ji priduria, kad jos vyras nėra šio popieriaus gerbėjas, todėl po ranka turi ir įprasto tualetinio popieriaus

@tiny_waste Replying to @caw0528 explaining family cloth #familycloth #sustainablehome #lowwastelifestyle ♬ original sound - Tiny Waste

.

Daugelis nesuprato

Dėl mamos pareiškimo žmonės pasidalijo nuomonėmis jos „TikTok“ komentarų skiltyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jūs tai darote, bet net pagalvojus apie tai, kad kažkas kitas servetėle nusivalė savo užpakalį, jaučiuosi labai nešvariai“, – sakė vienas žmogus.

Kitas pridūrė: „Net jeigu man sumokėtų, aš taip nedaryčiau“.

„Kai išgirdau apie „daugkartinio naudojimo šluostes“, tai labai išsigandau, kad jūs visi dalijatės jomis, kaip vienu skuduru, kabančiu ant kabliuko prie tualeto“, – sakė ketvirtas asmuo.

REKLAMA

„„Daugkartinio naudojimo šluostės“ skamba taip, tarsi vienu skuduru dalytųsi visi namiškiai“, – sakė dar kažkas.

Tačiau kai kurie „TikTok“ vartotojai palaikė ją naudojant daugkartinio naudojimo tualetinį popierių.

„Gerai, aš tai suprantu. Turime bidė, o tualetinis popierius tiesiog džiūsta, tad galėčiau tai padaryti“, – sakė vienas asmuo.

„Mums patinka daugkartinio naudojimo šluostės ir esame jų pasiruošę, jei kada nors vėl pritrūktų tualetinio popieriaus“, – pridūrė kitas.

REKLAMA

„Bidė iš tiesų atlieka didžąją dalį darbo. Tai veikia. Vertinu visus, kurie naudoja mažai produktų, nespausdami kitų vartotojų“, – rašė trečias.

Dar vienas žmogus, kuris taip pat naudoja medžiaginį tualetinį popierių, teigė, kad „niekada negrįš prie tualetinio popieriaus“.

„Audinys yra daug patogesnis ir puikiai džiovina po bidė. Tualetinį popierių taip pat laikome svečiams“, – sakė jse.

Paklausta, ar nusprendė atsisakyti tualetinio popieriaus taupydama pinigus ar siekdama apsaugoti aplinką, kūrėja atsakė, kad tai buvo „šiek tiek dėl vieno, šiek tiek dėl kito“.

visai jau niusipeizejot rasydami tokias nesamones kiba neturit ka jau rasyti
nusiplauti aptriestą uodegą bide nemažai vandens reikia. O jei bide nėra? Kai kam ir po sysio reikia nusišluostyti, tai tą skiautę meta lauk po kiekvieno karto, ar deda skalbimui? Betgi skalbimas - vanduo, elektra, milteliai - brangiau gaunasi, negu popierius...
su pirstu nuvalau ir nuplaunu vonioje ir nereikia jokiom popieriaus ar serveteliu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų