Dar rudens pabaigoje sodininkė Sandra Stanislavičė savo „Facebook“ anketoje dalinosi patarimais savo asmenine patirtimi, kaip lengvai ant palangės galima pražydinti tulpes žiemos metu.
„Kad svogūninės gėlės pražystų, joms reikia 2-3 mėnesių pašaldymo. Galėčiau sodinti į vazonus ir išnešti į garažą, bet jei nebus šaltesnės temperatūros, tai tulpės gali tinkamai nesubręsti, užauginti tik lapus šiltoje patalpoje.
Pernai, kuomet liko „Angelique“ veislės pilnavidurių tulpių, sausus jų svogūnėlius sudėjau į indelį nuo maximinių salotų ir dviem mėnesiams sukroviau į šaldytuvą, į daržovių skyrių.
Sausio 4 dieną svogūnėlius ištraukiau, pamačiau, kad kalasi šaknytės. Tuomet jas pamirkiau į kalio permanganato tirpalą ir į vazoną pasodinau 5 svogūnėlius. Pastačiau juos palangės, kur laikosi 16-18 laipsnių šilumos temperatūra. Laisčiau pagal vazono išsausėjimo laipsnį“, – tą kartą dalinosi Sandra.
Rezultatas nustebino
Anot sodininkės, išauginta žiemos metu žydinti tulpių puokštė ją džiugino jau vasario 8 dieną:
„O vasario 14 d. jau beveik ji buvo baigusi peržydėti. Vadinasi, turėsiu omenyje, kad sodinti reikėtų savaite vėliau, norint Valentino dienai turėti nuostabią puokštę.“
S. Stanislavičė tuo metu pasakojo, kad tokiais patarimais ji dalinasi dėl to, kad sodo prekių parduotuvėse galima rasti puikių nuolaidų tulpių svogūnėliams, todėl tai yra puiki proga pasisodinti jų ne tik lauke, tačiau ir ant palangės.
Dabar sodininkė džiaugiasi dvigubai ir su visais, kurie sekė jos patarimus, dalinasi puikiais rezultatais. Iš tiesų – tokie spalvingi tulpių žiedai pradžiugina širdį, kuomet už lango vis dar siaučia žiemos pūgos.
„Ką dariau? Nusipirkusi tulpių svogūnėlių sudėjau juos į maišelį, o maišelį į šaldytuvą, daržovių skyrių. Laikiau pusantro mėnesio. Gruodžio 15 ištraukiau, pasodinau į vazonus, pastačiau ant palangės. Ir dabar jau džiaugiuosi pirmais žiedais!
Jei turite dar nepasodintų svogūnėlių, kurie yra laikyti šaltai, tačiau pliusinėje temperatūroje, galite juos taip pat pasodinti į vazonėlius ir pastatyti ant palangės. Ankstyvosios veislės pražys po 5 savaičių“, – ragina eksperimentuoti kitus sodininkus Sandra.