• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prasideda Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialinė kampanijaKyšininkavimas yra žalingas įprotis“, kurios metu visuomenė bus kviečiama atkreipti dėmesį ir diskutuoti apie kyšininkavimą kaip apie žalingą įprotį, tokį kaip rūkymas, „skrolinimas“ ar nagų kramtymas.

Prasideda Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialinė kampanijaKyšininkavimas yra žalingas įprotis“, kurios metu visuomenė bus kviečiama atkreipti dėmesį ir diskutuoti apie kyšininkavimą kaip apie žalingą įprotį, tokį kaip rūkymas, „skrolinimas“ ar nagų kramtymas.

REKLAMA

Prie socialinės kampanijos prisidės įvairios šalies įstaigos, o savo socialinių tinklų paskyrose kalbės žinomi visuomenės veidai.

Kyšininkavimas – lyg įprotis?

Socialine kampanija bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į įsišaknijusią suvokiminės korupcijos problemą Lietuvos sveikatos priežiūros sektoriuje ir didinti žmonių sąmoningumą bei atsakomybę.

„Dažnai didelių problemų sprendimas prasideda nuo asmeninių pasirinkimų. Kiekvienas mūsų veiksmas – ar atsisakymas duoti kyšį, ar prisidėjimas prie skaidresnės sveikatos sistemos kūrimo – stiprina pasitikėjimą sveikatos priežiūros paslaugomis. Kviečiu visus prisidėti prie šio bendro tikslo“, – teigia sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinės kampanijos „Kyšininkavimas yra žalingas įprotis“ kūrybinės idėjos autoriai – agentūra „Dear problem“. Pasak šios agentūros vadovės Linos Vigraitės, galvojant kūrybinį sprendimą ieškota žinutės be prieštaros, visai komandai svarbiausia buvo atverti kelią susimąstymui ir diskusijai.

REKLAMA

„Kyšininkavimą sulyginome su įpročiais, nes korupcija ir kyšininkavimas iš esmės ir yra žalingi visuomenės įpročiai. O visuomenė – tai kiekvienas iš mūsų su geresniais ar blogesniais įpročiais. Panašiai kaip rūkymas, nuolatinis „skrolinimas“ ar nagų kramtymas.

Visi turime savo iššūkių, o pokyčiai prasideda tada, kai prisiimame atsakomybę ir kiekvienas stengiamės pasikeisti. Kyšininkavimo prilyginimas žalingam įpročiui padėjo prieiti prie didelės valstybės problemos, padarant ją įveikiamą ir kiekvieno žmogaus mažu indėliu išsprendžiamą”, – dalijasi L. Vigraitė.

REKLAMA
REKLAMA

Dauguma šalies gyventojų (63 proc.) mano, kad apskritai kyšis padeda spręsti problemas, o 52 proc. žmonių kaip labiausiai korumpuotas institucijas Lietuvoje įvardija gydymo įstaigas, skelbia Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija.

Tokius duomenis pateikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) inicijuotas tyrimas „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2022/2023“, kurį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ 2022 m. gruodžio – 2023 m. kovo mėnesiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trūksta antikorupcinio sąmoningumo

Tai, kad Lietuvos visuomenėje trūksta antikorupcinio sąmoningumo, rodo ir 2023 m. spalio mėn. SAM inicijuota apklausa, kurią atliko „Spinter tyrimai“. Apklausa atskleidė, kad 37 proc. apie kyšininkavimo atvejus niekam nepraneštų; apie kyšininkavimą ar korupciją praneštų, bet tik žinodami, kad patys nenukentės, 43 proc. šalies gyventojų, o pastebėję kyšininkavimo atvejus gydymo įstaigoje apie tai bet kokiu atveju praneštų  20 proc. apklaustųjų.

REKLAMA

Ši socialinė kampanija yra 2022–2033 m. nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos klausimais įgyvendinimo 2023–2025 m. plano dalis. Įgyvendinant plano tikslus – formuoti visuomenės antikorupcines nuostatas, plėtoti antikorupcines kompetencijas ir stiprinti gyventojų antikorupcinį sąmoningumą – numatyta daug priemonių, tarp kurių ir ši SAM organizuojama socialinė kampanija „Kyšininkavimas yra žalingas įprotis“.

SAM ragina nesitaikstyti nei su korupcija, nei su kyšininkavimu, ir jei gydymo įstaigos vadovas ar atsakingi asmenys nesureaguoja, kreiptis į STT bendru pasitikėjimo telefonu 8 5 266 3333 arba elektroniniu paštu [email protected], į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112.

REKLAMA

Taip pat galima kreiptis į SAM atsakingus asmenis nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 66004 arba elektroniniu paštu [email protected].

Iki 2026 m. pabaigos vyksiančios kampanijos metu vaizdine medžiaga bus dalijamasi socialinėse medijose, skaitmeninėje ir lauko reklamoje, bus platinami plakatai ir lankstinukai viešojoje erdvėje ir gydymo įstaigose.

Už darbą gaunu tik atlyginimą, tai kodėl turėčiau, mokėdama mokesčius, dar kažką remti, sumažindama šeimos biudžetą, kitaip tariant, pavogti pinigus skirtus vaikų poreikiams ?
Neduosit,nepateksit be eiles.Yra daktaru metu metais isvis neturinčiu talonu eileje.
daktarai neimtų ir nebus problemų. Labai greitai informacija pasklinda, kad šitas medikas NEIMA.Nemanau, kad daktarą galima nupirkti už saldainių dėžę, jie verti geros algos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų