Socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ rašoma apie įvairų laukinių žolelių ir keptų pienių pumpurų panaudojimą: „Kepti pienių pumpurai. Dar vienas paišdykavimas per mano praktinius žolelių užsiėmimus. Ieškojome, žiūrėjome, kalbėjome, bandėme ir ragavome pavasarines laukines žoleles.
Gaminome žolelių sviestą, varškės užtepėlę, o karštas patiekalas buvo svieste kepti kiaulpienių pumpurai. Skonis kaip mažų grybukų.“
Pumpurus galima paskaninti
Žolininkės teigimu, skaniausi pumpurai – iš pienės vidurio. „Susirinkome po saują, nuskabėme kotelius, nuplovėme, nusausinome rankšluosčiu, keptuvėje dar pakepinome svogūnėlį (bandžiau ir be jo. Irgi skanu), subėrėme pumpurėlius, kiek paskaninome druska su prieskoninėmis žolelėmis ir po minutės kitos jau galima gardžiuotis.
Norint, galima ir blanširuoti, bet jie kepant vistiek pakeičia spalvą. Nesiūlau jų valgyti kaip garnyrą. Jie tam per geri. Geriausia nedaug ir kiekvienu pumpurėliu pasigardžiuojant“, – pernai buvo rašoma socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“.