Apie netikėtai aptiktą fosiliją socialiniuose tinkluose pranešė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Vilniuje – netikėtas radinys
Kaip pranešama, radinys aptiktas ruošiantis žygiui ir einant Sapieginės kalvų maršrutu, lietaus išplautoje atodangoje.
Šį radinį išvysti gali kiekvienas – jis eksponuojamas Nacionaliniame lankytojų centre.
„ATRASTA FOSILIJA EKSPONUOJAMA NACIONALINIAME LANKYTOJŲ CENTRE
Besiruošiant šio savaitgalio žygiui „Vilniaus kraštovaizdžio slėpiniai. Mamutų pėdsakais“ ir einant Sapieginės kalvų maršrutu link Saulės slėnio, netikėtai lietaus išplautoje atodangoje buvo rasta fosilija. Labai gražus amonitas!
Kas nežino kas yra fosilijos, primename... Tai suakmenėjusios arba sušalusios organizmų liekanos, jų atspaudai ar veiklos pėdsakai Žemės sluoksniuose.
Amonitai gyveno jūrose iki vėlyvosios kreidos periodo. Mūsų krašte taip pat randama suakmenėjusių amonitų moliuskų liekanų.
Rastą amonitą nutarta eksponuoti Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre, kur jau yra įdomiųjų uolienų kolekcija.
Užsukite į Nacionalinis lankytojų centras ir pamatykite nuostabiąją fosiliją! Dalyvaukite žygyje „Vilniaus kraštovaizdžio slėpiniai. Mamutų pėdsakais“, kuris vyks šį šeštadienį. Gal vėl pakeliui pavyks ką įdomaus surasti“, – skelbė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Rado tai, ko nematęs net specialistas
Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, neseniai Tauragės rajone lietuviui Laimonui taip pat pavyko atrasti kai ką netikėto – fosiliją su joje įspausta jūros žvaigžde. Tokio radinio Lietuvoje teigia nematęs net specialistas.
Pats Laimonas pasakojo, kad radinį aptikti jam buvo netikėta. Jis pasakojo, kad visiškai nemanė, kad jo akis aptiks tokį „grožį“.
„Radau labai keistai. Iš tikro, buvo pilami į tvorą akmenys, tai iš neturėjimo ką veikti žiūrinėjausi [aplinkui] ir pamačiau šitą grožį“, – pasakojo Laimonas.
Naujienų portalas tv3.lt kreipėsi į Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto profesorių, vyriausiąjį mokslo darbuotoją Sigitą Radzevičių, kad šis pakomentuotų radinį.
Jis tikino, kad toks radinys – tikrai įdomus ir nėra dažnai sutinkamas. Pasak jo, Lietuvos Geologijos muziejus tokio eksponato neturi.
„Sakyčiau, kad tai yra Kreidos periodo radinys, šioje fosilijoje yra įlieta jūros žvaigždė. Iš tiesų, tai tikrai įdomus radinys, gerai atrodo.
Aš pats Lietuvoje tokio nesu matęs. Galbūt kažkas ir buvo radę anksčiau, bet su jūros žvaigždėmis fosilijos yra randamos retai.
Netgi pasižiūrėjau Geologijos muziejuje, jie neturi jokio panašaus eksponato. Jis tikrai yra įdomesnis, retesnis“, – radiniu žavėjosi specialistas.
Specialistas pridėjo, kad Kreidos periodas prasidėjo prieš 145,5 milijonus metų ir baigėsi apytikriai prieš 65 milijonus metų.
Jis taip pat prabilo apie surastą jūros žvaigždę. Pasak jo, ji priklauso dygliaodžių gyvūnų grupei.
„Yra tokia gyvūnų grupė – dygliaodžiai. Viena iš jų atšakų – jūros žvaigždės. Dabar šiltose jūrose jų taip pat randama, tad čia šito gyvūno liekana.
Jo kūnas padengtas iš daug plokštelių, dėl to vadinasi dygliaodžiu. Jiems priklauso ir jūrų ežiai, kurie turi adatėles. Jūros žvaigždės adatėlių neturi“, – pasakojo S. Radzevičius.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!