Apie Lietuvoje atliktą išskirtinį tyrimą socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė Gamtos tyrimų centras, pasidalijęs Kolekcijų skyriaus informacija.
Ištirtas neįtikėtinas radinys
Pranešama, kad tyrimams buvo pateiktas mamuto krūminis dantis. Pasidalinta ir vaizdais, gautais atliekant 3D kompiuterinę tomografiją.
„Dantų tyrimo klinikoje – unikalus pacientas – mamutas!
Turbūt pirmą kartą kompiuterine tomografija (3D KT) ištirtas mamuto krūminis dantis. Jis rastas Šakių rajone, o tyrimams Gamtos tyrimų centre jį pateikė Sūduvos kultūros centro muziejaus darbuotoja A. Mickevičienė.
3D Kūginio pluošto kompiuterinę tomografiją (KPKT) geranoriškai ir nemokamai atliko CT dent dantų skenavimo centras.
Kūginio pluošto kompiuterinė tomografija teikia aukštos rezoliucijos tūrinius vaizdus, kurie pateikia pilnus trijų dimensijų kritinės anatomijos vaizdus išsamesnei kaulo ir danties orientacijos analizei.
Kūginio pluošto KT pateikia tikslius skenografinius duomenis vaizdais, lyginamais su medicininėmis KT, tačiau, kurioje yra žymiai mažiau radiacinės dozės (lyginant su tuneliu) bei turi greitesnį skenavimą.
Dėkojame CT dent dantų skenavimo centro direktoriui Romen Sahar ir darbuotojams už indėlį į mokslinius tyrimus“, – dalijosi Gamtos tyrimų centras.
Kaip anksčiau rašė naujienų portalas tv3.lt, Šakių rajone, Karkazų kaime kelkraštyje apie rastą mamuto dantį Gamtos tyrimų centras socialiniuose tinkluose pranešė kovo 24-ąją. Kaip tąkart pranešta, liekana perduota minėtam centrui tolimesniems tyrimams.
„Mamuto pėdsakais Sūduvoje.
Kelkraštyje, Karkazų kaime (Šakių r.), rastas neeilinis radinys – mamuto dantis! Tikėtina, tai jauno mamuto liekana, kurią netrukus tyrinės mūsų Gamtos tyrimų centro mokslininkai.
Mamuto dantį tyrimams perdavė Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus atstovai.
Įdomu tai, kad šis simbolinis įvykis įvyko būtent Žemės dieną – kovo 20-ąją.
Norite pamatyti šį įspūdingą eksponatą iš arti? Apsilankykite Kolekcijų skyriuje (533 kab.) – dantis jau eksponuojamas ir laukia smalsuolių!
Mamuto istorija – tai tiltas tarp praeities ir dabarties. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie jos pažinimo!“ – tąkart dalijosi Gamtos tyrimų centras.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!